Naujienos / 2017 10 04 „Grinda“ kuria naujus gyvūnų kontrolės standartus

VMS_6353-c881854b2dd3ea2de17cae1bc658bbae.jpg
Spalio 4 dieną, minint Pasaulinę gyvūnų dieną, mažieji vilniečiai kartu su žinomais žmonėmis rinkosi į Vilniaus gyvūnų globos namus, kur vyko edukacinė programa „Laimės pilnas kailis“. Susirinkusieji gamino namelius benamėms katėms, susipažino su šio bendrovės „Grinda“ padalinio globotiniais bei jų gyvenimo sąlygomis. 

Artimiausiu metu vaikų piešiniais išmarginti  nameliai bus pastatyti Gelvonų, S. Konarskio, Žėručio ir Žaliųjų ežerų gatvėse. Namelius pagamino bendrovės staliai, o juos nudažyti patikėta sostinės moksleiviams. Kartu su ketvirtokais iš Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos bei „Šviesos" pradinės mokyklos teptukų potėpius dėliojo ir LNK „orų mergaitė“ Karolina Liukaitytė, „Info TV" laidų vedėjas Tadas Grabys bei atlikėjas, TV laidų prodiuseris Juozas Liesis.

Edukacinės programos „Laimės pilnas kailis“ dalyviai apsilankė Vilniaus gyvūnų globos namų patalpose, kur pamatė, kaip gyvena čia šiuo metu globojami 29 šunys  ir 8 katės. Jiems namų darbuotojai papasakojo, kaip čia patekusius keturkojus „Grindos“ veterinarai skiepija, jeigu reikia – gydo, ir pagal identifikavimo žymes ieško oficialaus šeimininko. Pasibaigus 2 savaičių karantinui ir neatsiradus savininkui, gyvūnas sterilizuojamas, jam ieškoma globėjų. „Pasitaiko gyvūnų, kuriems nauji globėjai atsiranda vos paskelbus jo nuotrauką internete, tačiau dažniau būna, kad savų namų gyvūnai laukia gan ilgai. Rekordininku galima pavadinti 11 metų šunį, kuris po mūsų stogu gyveno ištisus metus – tačiau net ir jis galiausiai rado naujus namus“, - pasakoja Vilniaus gyvūnų globos namų atstovė Agnė Stasiūnienė.

Bendrovės „Grindos“ gyvūnų globos namai kasdien laikina stotele tampa ir dešimtims Vilniaus miesto benamių kačių. Jos čia teužsibūna 2-3 dienas – pagal programą „Pagauk – sterilizuok – paleisk“ sterilizuojamos, o vėliau paleidžiamos sugavimo vietoje ir toliau gaudo graužikus. „Dabar pagrindinis gyvūnų kontrolės principas Vilniaus mieste, kaip ir daugelyje Europos miestų, yra sterilizacija. Skaičiuojame, kad šiais metais sterilizavome beveik 400 gyvūnų. Lėšos, kurios anksčiau buvo skiriamos gyvūnų užmigdymui, jau 5 metus skiriamos sterilizavimui“, - pasakoja A. Stasiūnienė.

Planuojama, kad po kelerių metų bendrovės „Grinda“ Vilniaus gyvūnų globos namai, šiandien įsikūrę gana skurdžiose, renovuotinose patalpose, kuriose anksčiau buvo šiukšlių konteinerių remonto dirbtuvės, persikels į šiuolaikiškus, gyvūnų poreikius atitinkančius naujus namus. „Būsimuose namuose bus įrengtos gyvūnų karantinavimo patalpos, operacinė, ligoninė sergantiems, pasivaikščiojimo zona, patogūs voljerai. Planuojame, kad atskirose patalpose gyvens vaikingos patelės, o patys mažiausi šeimininkų lauks „vaikų darželyje,“, - teigia UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis. Patalpos beglobiams gyvūnams 1,6 hektaro plote bus įrengtos pietvakarinėje miesto dalyje.
 

Pasaulinei gyvūnų globos dienai skirta edukacinė programa Vilniaus gyvūnų globos namuose

Rekvizitai

UAB „GRINDA“
Eigulių g. 32, LT-03150 Vilnius
Įmonės kodas 120153047
PVM kodas LT201530410
Tel.: (8 5) 215 2089
Faks. (8 5) 215 2104
el. p. [email protected]

Administracijos darbo laikas:

I-IV 7.00 – 15.45
V 7.00 – 14.30
Pietų pertrauka:
11.00 – 11.30

Avarinių tarnybų darbo laikas:

I-VII 00.00 – 24.00
Tel.: 1355

Teikiamos paslaugos

Gatvių tiesimas
Miesto avarinė dispečerinė
Lietaus nuotekų tvarkymas
Mechanizmų nuoma

Naudinga informacija

UAB „Grinda“ teikia privalomas miestui paslaugas: Vilniaus miesto gatvių priežiūra žiemą, lietaus nuotekų tinklų priežiūra ir eksploatavimas, avarinių situacijų gatvėse lokalizavimas, smėlio, sniego ir grunto sąvartynų eksploatavimas ir kt.
Išskleisti