Atgal

Gatvių remontas

Vilniaus mieste gatves teritoriniu principu tvarko kelios įmonės:
 • „Eurovia Lietuva“ dirba centrinėje miesto dalyje (Naujamiestis, Šnipiškės, Žvėrynas);
 • „YIT Lietuva“ atsakinga už gatvių ir kiemų priežiūrą vakarinėje miesto dalyse (Pilaitė, Lazdynai, Karoliniškės, Viršuliškės, Justiniškės, Pašilaičiai, Šeškinė, Fabijoniškės);
 • „Kamitra“ atsakinga už šiaurinėje ir pietinėje Vilniaus miesto dalyse esančias gatvių ir kiemų dangas (Verkiai, Žirmūnai, Antakalnis; Paneriai, Vilkpėdė, Grigiškės);
 • „Fegda" prižiūri rytinės miesto dalies (Naujoji Vilnia, Rasos, Naujininkai) gatvių ir kiemų dangas;
 • „Grinda" prižiūri Senamiesčio dangas ir visame mieste lokalizuoja pavojų eismo saugumui keliančias duobes (atlieka laikiną duobių remontą ar pastato įspėjamuosius ženklus; apie pažaidas informuoja gatvę prižiūrinčią įmonę).

Pranešti apie pavojų eismui keliančias duobes (visame mieste) galite tel. 1355 ar el. paštu [email protected] ar užpildę šią formą.

Duobių registravimo forma

2024 m. Vilniuje planuojama atnaujinti daugiau nei 100 km gatvių. Didžiąją gatvių remonto darbų dalį vykdys UAB „Grinda“, UAB „Kerista“, UAB „YIT Lietuva“ ir UAB „Eurovia Lietuva“, taip pat vykdomi nauji viešieji pirkimai remontams vakarinėje ir šiaurinėje miesto dalyse.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE GATVIŲ REMONTĄ ŽIEMOS METUKodėl kiekvieną žiemą atsiveria duobės?

Duobių atsiradimą labiausiai nulemia temperatūrų svyravimai ir transporto priemonių sukeliamos apkrovos. Po kiekvieno užšalimo-atšilimo ciklo šalčio ir intensyvaus transporto veikiamas asfaltas eižėja ir trūkinėja. Nedideli veik neįžiūrimi mikroįtrūkimai netrukus tampa matomais plyšiais, dar po kelių ciklų – jau giliomis pažaidomis. Sunkiasvoris transportas asfaltą sutrupina – ir taip vos per kelias paras atsiveria duobės, neretai keliančios pavojų eismo saugumui.

Kur dažniausiai atsiveria žiemos duobės?

Duobes pagal atsiradimo vietą ir pobūdį galima skirti į kelias grupes:

 • Tipiškai daugiausia duobių randasi tose gatvėse, kurios buvo remontuotos seniai ir kur susidėvėjusios asfalto rišančiosios medžiagos;
 • Duobės atsiranda ir ten, kur jau buvo atliktas duobių remontas. Net ir imantis visų priemonių užsandarinti asfalto siūles, vanduo pro jas prasiskverbia.
 • Neretai duobės atsiranda ties šulinių dangčiais – prie to prisideda ir šulinių konstrukcija, ir įrengimo ypatybės, ir skirtingų medžiagų savybės bei apkrovos, tenkančios šulinio ir dangos elementams.
 • Gatvėse, kur nėra įrengtas kelio bortas, kelkraščiuose duobės susiformuoja dėl transporto priemonių sukeliamų apkrovų.
Kas Vilniuje tvarko žiemos duobes?

Vilniaus mieste duobes teritoriniu principu tvarko kelios įmonės:

 • „Eurovia Lietuva“ dirba centrinėje Vilniaus miesto dalyje (Naujamiestis, Šnipiškės, Žvėrynas);
 • „YIT Lietuva“ atsakinga už gatvių priežiūrą rytinėje, pietinėje ir vakarinėje miesto dalyse (Naujoji Vilnia, Rasos, Naujininkai, Paneriai, Vilkpėdė, Grigiškės; Pilaitė, Lazdynai, Karoliniškės, Viršuliškės, Justiniškės, Pašilaičiai, Šeškinė, Fabijoniškės);
 • „Kamitra ir Ko“ tvarko gatvių dangas šiaurinėje Vilniaus miesto dalyje (Verkiai, Žirmūnai, Antakalnis);
 • „Grinda" prižiūri Senamiesčio dangas ir visame mieste lokalizuoja pavojų eismo saugumui keliančias duobes (atlieka laikiną duobių remontą ar pastato įspėjamuosius ženklus; apie pažaidas informuoja gatvę prižiūrinčią įmonę).

Pranešti apie pavojų eismui keliančias duobes galite tel. 1355 ar el. paštu [email protected]

Kaip tvarkomos žiemos duobės?

Žiema – ne pats palankiausias metas tvarkyti duobes; šiuo metų laiku atliktas pažaidų tvarkymas dėl drėgmės ir šalčio tėra laikinas. Vis dėlto gilesnes, didesnes ar eismo saugumui pavojų keliančias duobes tvarkome neatidėliodami tam naudodami šalto asfalto mišinius.

Tais atvejais, kai galime atlikti planinius darbus, dirbame su mažais kiekiais gaminamais karšto asfalto mišiniais – diskiniu pjūklu apipjauname ir išlyginame duobės kraštus, išvalome duobės dugną nuo žvirgždo, užpildome duobę pačių gaminamu regeneruotu karšto asfalto mišiniu ir sutankiname vibroplokšte. Toks duobių tvarkymo būdas reikalauja daug rankų darbo – bet tik taip galime užtikrinti, kad duobės vėl neištrupės jau po kito atodrėkio.

Kokie yra duobių tvarkymo prioritetai žiemą?

Pirmiausia šaliname gilesnes (>7 cm), didesnes (>0,5 kv. m) ar eismo saugumui pavojų keliančias duobes gatvėse, kuriomis vyksta intensyviausias eismas ir kursuoja viešasis transportas.

Kitur, mažesnio eismo intensyvumo atkarpose esančios duobės turės palaukti pavasario, kol atšils gruntas, kol pradės veikti pramoniniu kiekiais asfaltą tiekti galinčios gamyklos.

Sertifikatai

Įmonė veikia pagal Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atestatą Nr. 934, kuris suteikia teisę būti ypatingojo statinio statybos rangovu. 

Įmonė sertifikuota ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, įdiegta OHSAS 18001:2007.

Dėl paslaugų užsakymo prašome kreiptis el. p. [email protected]