Atgal

Miesto tvarkymas ir gatvių priežiūra

Bendrovė teikia šias teritorijų tvarkymo ir gatvių priežiūros paslaugas:

  • Gatvių valymas žiemą;
  • Mechanizuotas gatvių valymas ir plovimas.
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Vilniaus  planas“ parengė interaktyvų žemėlapį, kuriame galima pasitikrinti, koks priežiūros lygis priskirtas kiekvienai gatvei. Tai patogi priemonė vilniečiams, norintiems sužinoti gatvių valymo žiemą prioritetus, atsakomybes ir naudojamas medžiagas.

Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje yra apie 2000 gatvių, dalį jų – apie 1251 km – prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė. Už kitų gatvių priežiūrą atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija, gyventojų ir sodininkų bendrijos, nekilnojamojo turto plėtotojai, kiti juridiniai ar fiziniai asmenys.

Pagal patvirtintus gatvių priežiūros lygius / prioritetus žiemą yra barstoma ir valoma 1 707 gatvės. Sningant pirmiausia valomos ir barstomos 580 gatvių, kuriomis vyksta viešojo transporto eismas, vėliau valomos 1127 aptarnaujančios ir pagalbinės miesto gatvės.

Vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. sausio 21 d. įsakymu Nr. 30-173/21 „Dėl Vilniaus miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų priežiūros žiemą reikalavimų patvirtinimo“ (toliau – Reikalavimai), nustatyti šie gatvių priežiūros lygiai:

  • I (aukštas) – 104 gatvių, kurios per 3 val. turi būti nuvalytos ir pabarstytos druska,
  • II (vidutinis) – 280 gatvių, kurios per 4 val. turi būti nuvalytos ir pabarstytos druska,
  • III (pakankamas) – 196 papildomų gatvių ir įkalnių, kurios per 5 val. turi būti nuvalytos ir pabarstytos druska arba smėlio-druskos mišiniu,
  • IV (žemas) – 180 gatvių, kurios per 10 val. turi būti nuvalytos ir pabarstytos smėlio-druskos mišiniu,
  • V (žemiausias) – 947 gatvės, kurios po gausaus snigimo (>10 cm) per 48 val. turi būti nuvalytos.

Įvertinus meteorologines prognozes, gatvės prevenciškai barstomos prieš pradedant snigti. Nustojus snigti, sostinės gatvės, vadovaujantis Reikalavimais ir patvirtintu „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“, valomos ir barstomos atsižvelgiant į gatvių priežiūros lygius.

Žiemos metu dirbančius sniego valytuvus galite stebėti http://atviras.vilnius.lt/valytuvai

 

SMĖLIO IR DRUSKŲ MIŠINIO KONTEINERIŲ ŽEMĖLAPIS

Vilniečių saugumui ir patogumui 120 miesto vietų išdėstyti smėlio ir druskų mišinio konteineriai. Smėlio ir druskų mišiniu gyventojai gali naudotis nemokamai ir nelaukdami, kol atvyks miestą prižiūrinčių įmonių technika.

Dėl šių paslaugų (smėlio ir druskų mišinio poreikio) užsakymo prašome kreiptis telefonu (8 5) 205 4933 arba el. p. info@grinda.lt

Primename, kad žiemą, esant slidžiai kelio dangai, vairuotojai turėtų būti budresni – atsargiau vairuoti (ypač tamsiuoju paros metu, kai blogesnis matomumas ar tikėtina žemesnė oro temperatūra ir blogesnis kelio/ratų sukibimas), pasirinkti saugų greitį, naudoti tinkamas žiemines padangas ir kt.

Prašytume apie poreikį valyti ar barstyti gatves pranešti tel. 1355.