Atgal

Miesto tvarkymas ir gatvių priežiūra

Bendrovė teikia šias teritorijų tvarkymo ir gatvių priežiūros paslaugas:

  • Gatvių valymas žiemą;
  • Mechanizuotas gatvių valymas ir plovimas.
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Vilniaus  planas“ parengė interaktyvų žemėlapį, kuriame galima pasitikrinti, koks priežiūros lygis priskirtas kiekvienai gatvei. Tai patogi priemonė vilniečiams, norintiems sužinoti gatvių valymo žiemą prioritetus, atsakomybes ir naudojamas medžiagas.
 
Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje yra apie 2000 gatvių, tik dalį jų – apie 1600 km - prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė. Už kitų gatvių priežiūrą atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija, gyventojų ir sodininkų bendrijos, nekilnojamojo turto plėtotojai, kiti juridiniai ar fiziniai asmenys.
 
Pagal patvirtintus gatvių priežiūros lygius / prioritetus žiemą yra barstoma ir valoma 1 686 gatvės. Sningant pirmiausia valomos ir barstomos 739 gatvės, kuriomis vyksta viešojo transporto eismas, vėliau valomos 947 aptarnaujančios ir pagalbinės miesto gatvės.

Vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. sausio 21 d. įsakymu Nr. 30-173/21 „Dėl Vilniaus miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų priežiūros žiemą reikalavimų patvirtinimo“ (toliau – Reikalavimai), nustatyti šie gatvių priežiūros lygiai: I (aukštas) – 470 gatvių, kurios barstomos druskomis, II (vidutinis) – 112 gatvių, kurios barstomos smėlio-druskos mišiniu, III (pakankamas) – 157 papildomų gatvių ir įkalnių, kurios barstomos smėlio-druskos mišiniu, ir IV (žemas) – 947 gatvių, kuriose pasnigus valomas sniegas.

Įvertinus meteorologines prognozes, gatvės prevenciškai barstomos prieš pradedant snigti. Nustojus snigti, sostinės gatvės, vadovaujantis Reikalavimais ir patvirtintu „Vilniaus miesto gatvių, mechanizuotai prižiūrimų žiemos metu, sąrašu“, valomos ir barstomos, atsižvelgiant į gatvių priežiūros lygius.

Žiemos metu dirbančius sniego valytuvus galite stebėti čia.

 

SMĖLIO IR DRUSKŲ MIŠINIO KONTEINERIŲ ŽEMĖLAPIS

Vilnečių saugumui ir patogumui 120 miesto vietų išdėstyti smelio ir druskų mišinio konteineriai. Smėlio ir druskų mišiniu gyventojai gali naudotis nemokamai ir nelaukdami, kol atvyks miestą prižiūrinčių įmonių technika.

Dėl paslaugų užsakymo prašome kreiptis telefonu (8 5) 205 4933 arba el. p. info@grinda.lt