Atgal

Miesto tvarkymas ir gatvių priežiūra

Bendrovė teikia šias teritorijų tvarkymo ir gatvių priežiūros paslaugas:

  • Gatvių valymas žiemą;
  • Mechanizuotas gatvių valymas ir plovimas.
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Vilniaus  planas“ parengė interaktyvų žemėlapį, kuriame galima pasitikrinti, koks priežiūros lygis priskirtas kiekvienai gatvei. Tai patogi priemonė vilniečiams, norintiems sužinoti gatvių valymo žiemą prioritetus, atsakomybes ir naudojamas medžiagas.
 
Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje yra apie 2000 gatvių, tik dalį jų – apie 1600 km - prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė. Už kitų gatvių priežiūrą atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija, gyventojų ir sodininkų bendrijos, nekilnojamojo turto plėtotojai, kiti juridiniai ar fiziniai asmenys.
 
Pagrindinės sostinės gatvės suskirstytos į 36 druskomis ir 12 smėlio ir druskų mišiniais barstomus maršrutus. Žemėlapyje jos pažymėtos skirtingomis spalvomis.
 
UAB „Grinda" žiemą nuolat prižiūrima apie 660 km gatvių, kuriose vyksta intensyvus tranzitinis ir viešojo transporto eismas. Būtent joms žiemą skiriamas didžiausias dėmesys, operatyviai stengiamasi reaguoti į kelio dangos situaciją ir pokyčius jose, naudojamas prevencinis barstymas. 
 
Papildomai prižiūrima 110 km aptarnaujančiųjų ir pagalbinių miesto gatvių, o dar apie 500 km mažesnių gatvių valomos pagal Bendrojo pagalbos centro ar gyventojų pranešimus – po intensyvaus snygio, susidarius plikledžiui ir kitiems eismo saugumui pavojingiems reiškiniams. Žiemos metu barstomose ir valomose gatvėse dirbančius sniego valytuvus galite stebėti čia.

Vilnečių saugumui ir patogumui 60 miesto vietų išdėstyti smelio ir druskų mišinio konteineriai. Smėlio ir druskų mišiniu gyventojai gali naudotis nemokamai ir nelaukdami, kol atvyks miestą prižiūrinčių įmonių technika.

SMĖLIO IR DRUSKŲ MIŠINIO KONTEINERIŲ ŽEMĖLAPIS

Dėl paslaugų užsakymo prašome kreiptis telefonu (8 5) 205 4933 arba el. p. info@grinda.ltSkaičiai ir faktai
Žiemą Vilniaus mieste valoma ir barstoma apie 6.375 tūkst. kv. m miesto gatvių:
  • Šlapiomis druskomis barstomos 338 gatvės, 
  • Smėlio ir druskos mišiniu – 173 gatvės, 
  • Druskomis – 68 gatvės.
Pagal Vilniaus m. savivaldybės nustatytą pakankamą priežiūros lygį, gatvės turi būti nuvalytos ir pabarstytos ne daugiau kaip per 8 val. nuo to laiko, kai nustoja snigti; leidžiamas eismo nutrūkimas iki 4 val.
2018-2019 m. sezono metu naudota technika:
  • 36 šlapių druskų barstytuvai;
  • 12 smėlio-druskos mišinio barstytuvų;
  • 2 mini barstytuvai;
  • Traktoriai, greideriai.
Žiemos sezono metu dirba trys druskos sandėliai su druskos maišymo įranga ir dvi smėlio-druskos mišinio bazės. Sezono metu sunaudojama 15 tūkstančių kubinių metrų smėlio ir druskos mišinio, 4 tūkstančiai kubinių metrų druskos tirpalo ir 15 tūkstančių tonų druskos.