Atgal

Skolas įveikusi „Grinda“ išmoka dividendus: 1 mln. eurų grįžta gyventojams

2017 05 08

Atsinaujinusi bendrovė „Grinda“ įrodo, kad skaidri ir profesionali vadyba gali suteikti didesnę vertę miestui: bendrovė ne tik padengė ankstesniųjų laikotarpių nuostolius, sumokėjo daugiau nei 700 tūkst. eurų mokestinę paskolą (pavėluotų mokesčių atidėjimą) Valstybinei mokesčių inspekcijai, bet ir grąžino akcininkui 333 tūkst. eurų dividendų skolą. Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės praėjusių metų finansinių ataskaitų rinkinį.

„Atnaujinta „Grindos” administracija, darbą pradėjusi pernai vasarą, puikiai susitvarkė su jai keltais uždaviniais stabilizuoti įmonės finansinę situaciją ir užtikrinti veiklos tęstinumą. Bendrovės valdybą ir akcininkus džiugina „Grindos“ kuriama vertė visuomenei, o įmonės sumokėti dividendai grįš į savivaldybės biudžetą ir bus panaudoti tolesniam vilniečių gyvenimo kokybės gerinimui,” – teigia bendrovės valdybos pirmininkas Arvydas Darulis.

Audituotais duomenimis, 2016 m. UAB „Grinda“ pardavimų pajamos viršijo 16 mln. eurų, o veiklos sąnaudos siekė 15 mln. eurų. Bendrovė pradėjo 2016 metus su beveik 1 mln. eurų nuostolio, tačiau restruktūrizavusi skolas ir optimizavusi sąnaudas uždirbo 0,97 mln. eurų pelno. Įmonės grynasis pelnas (atskaičius mokesčius) siekė 0,76 mln. eurų.

Bendrovės pardavimų pajamos iš pagrindinės veiklos – kelių statybos ir remonto – padidėjo net 60 proc., tuo tarpu medžiagų sunaudota 11 proc. mažiau.

„Bendrovė vykdo 18 skirtingų veiklų, todėl per pusę metų nuo paskyrimo įsigilinti į įmonės darbą buvo sudėtinga. Tačiau dabar galime pasidžiaugti, kad situacija įmonėje stabilizuota ir pasiruošta naujiems iššūkiams. Bendrovės vadovybės prioritetas išlieka tvarus įmonės valdymas bei dėmesys darbų kokybei ir darbuotojų kompetencijų ugdymui,“ – sakė UAB „Grinda“ direktoriaus pareigas nuo praėjusių metų vasaros einantis Kęstutis Vaicekiūtis.

Geriau valdoma įmonė kuria ir didesnę vertę miestui bei jo gyventojams. Šiais metais įmonė jau sutvarkė daugiau nei tūkstantį avarinių duobių – tris kartus daugiau nei praėjusį pavasarį, taip pat peržiūrėjo ir sumažino Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu atliekamų kelio darbų tarifus. Tai leis efektyviau panaudoti savivaldybės biudžeto lėšas, didinti darbų apimtis ir gerinti vilniečių gyvenimo kokybę, įsitikinęs įmonės vadovas.