Atgal

Justiniškėse pakeistas 7 metrų gylyje sugniuždytas vamzdis

2017 08 18

Justiniškių Taikos gatvėje, kur pastarąją savaitę vyko intensyvūs inžinerinių tinklų remonto darbai, savaitgalį jau galės judėti lengvieji automobiliai, o kitą savaitę - ir viešasis transportas. Vilniaus miestą prižiūrinti bendrovė „Grinda“ pakeitė sugniuždytą lietaus nuotekyno vamzdį, dėl kurio prieš kelias savaites pėsčiųjų perėjoje buvo atsivėrusi beveik 3 metrų diametro įgriuva.

„7 metrų gylyje dar sovietmečiu tiestas vamzdis pratrūko ir buvo sugniuždytas. Besiveržiantis vanduo išplovė po asfaltu buvusį gruntą, todėl važiuojamoje kelio dalyje pėsčiųjų perėjoje atsivėrė įgriuva. Tokioms avarijos užbėgti už akių bandome nuolat stebėdami lietaus nuotekyno būklę, o pastebėję įtrūkimus susidėvėjusius vamzdžius pakeičiame. Tačiau Vilniaus mieste vien tik lietaus nuotekyno vamzdžių yra daugiau nei 1000 km, todėl ne visada laiku įmanoma pastebėti artėjančią nelaimę. Džiaugiamės, kad šį kartą žmonės nenukentėjo, o įgriuva sukėlė tik laikinų nepatogumų“, - teigia bendrovės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

Aiškinantis nelaimės priežastis paaiškėjo, kad dėl trūkių buvo sugniuždytas giliai po asfaltu esantis vamzdis. Atlikus vamzdyno video diagnostiką, buvo nuspręsta sutvarkyti ne tik įgriuvusią vietą, kur atsivėrė įgriuva, bet ir gerokai ilgesnę - 36 metrų - atkarpą. 600 mm skersmens polipropileno vamzdis beveik 7 metrų gylyje buvo paklotas per savaitę.

„Eismas šioje gatvėje bus atnaujintas artimiausiomis dienomis: pirmiausia bus leista važiuoti lengviesiems automobiliams, kitą savaitę - ir viešajam transportui. Kol nebus atstatyta asfalto danga, Taikos gatvėje išliks laikini greičio ribojimai. Atsiprašome vilniečių už nepatogumus“, - teigia K. Vaicekiūtis.

 

Apie UAB „Grinda“

Prieš 85 metus įkurta bendrovė „Grinda“ Vilniaus mieste remontuoja ir valo gatvių ir kiemų dangas, prižiūri lietaus nuotekų tinklus, šalina avarines situacijas ir teikia specializuotas sanitarines paslaugas, rūpinasi paplūdimiais ir beglobiais gyvūnais. Visos UAB „Grinda“ akcijos priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. 2016 metais įmonės pardavimų pajamos viršijo 16 mln. eurų, ir bendrovė išmokėjo 333 tūkst. eurų dividendų, kurie buvo panaudoti tolesniam vilniečių gyvenimo kokybės gerinimui. Bendrovė patenka į daugiausia mokesčių sumokančių Lietuvos įmonių sąrašą.