Atgal

„Grinda“ tvarkys ilgą laiką neremontuotas Operos ir baleto teatro prieigas

2018 06 25

Sostinėje prie Operos ir baleto teatro pradedamas tvarkyti didžiulis fontanas ir jo prieigos. Darbus planuojam užbaigti kitų metų vasarį, o atnaujinimo darbams iš miesto biudžeto lėšų skirta apie 300 tūkst. eurų. Bendrovei „Grinda“ patikėta sutvarkyti Operos ir baleto teatro prieigas.

„Tai dar viena vieta mieste, kuri šeimininko rankos nepajuto bent dešimtmetį, tačiau jau artimiausiu metu bus atnaujinta. Užsiauginę finansinius raumenis, miesto tvarkymą galime perkelti į kitą lygį – imtis ne tik būtiniausių darbų, bet ir gražinti miestą ten, kur apie grožį seniai nebuvo kalbama”, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 
Fontano rekonstrukciją ketinama pradėti jau šią savaitę. Tvarkant fontaną, bus atnaujintos fontano granito apdailos plokštės, keičiamos ištrupėjusios baseino dugno plytelės, bus įrengtas visiškai naujas vamzdynas, vandens baseino hidroizoliacija. Atnaujinant fontaną bus suremontuoti  ir pėsčiųjų takai aplink fontaną Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro prieigose. „Kad takai taptų patogūs ir saugūs pasirūpins savivaldybės įmonė „Grinda“. Šiuo metu darbai jau verda Vilniaus gatvės dalyje ir J. Lelevelio gatvėje: jau klojamos naujos šaligatvių plytelės, atnaujinamos granito plokštės“, - teigia UAB „Grinda“ vadovas K. Vaicekiūtis.
 
Po keleto savaičių darbai persikels į A.Vienuolio, vėliau į A. Goštauto gatves. Čia taip pat bus atnaujinti šaligatviai, kelio bortai ir granito plokštės. Skaičiuojama, kad teatro prieigoms sutvarkyti prireiks apie 40 tūkst. šaligatvio plytelių, bus atnaujinta apie 1000 granitinių atraminių sienučių.  Vien tink prieigų sutvarkymui savivaldybė skyrė dar apie 200 tūkst. eurų, o likusių dalį – apie 240 tūkst. eurų skyrė Operos ir baleto teatras