Atgal

Popiežiaus vizitas – didžiulė atsakomybė ir išskirtinis pasirengimas

2018 09 18

Rugsėjo 22 -23 d. Vilniuje bus galima tapti istorinio įvykio liudininkais – susitikti su visos Lietuvos žmonėmis atvyksta Popiežius Pranciškus. Kad pamatyti Popiežių galėtų kuo daugiau žmonių, UAB „Grinda“ sostinėje įrengs daugiau nei 12 km laikinų atitvarų.
 
Popiežiaus vizitas yra šventė, kurioje laukiamas kiekvienas – tiek tikintis, tiek netikintis. Šventojo Tėvo maršrutas Vilniuje drieksis nuo Lietuvos Respublikos Prezidentūros S. Daukanto aikštėje iki apaštališkosios nunciatūros T. Kosciuškos g., nuo Aušros Vartų iki Katedros a. Susitikimai su bendruomene ir maldos kartu su Lietuvos žmonėmis vyks ir Lukiškių aikštėje, Genocido aukų aikštėje (Rūdninkų skvere), tad gyvai pamatyti ir išgirsti Popiežių galės tūkstančiai susirinkusiųjų.

„Popiežius atvyksta susitikti su visos Lietuvos žmonėmis, tai – išskirtinis įvykis mūsų valstybės ir jos žmonių gyvenime. Didelė dalis norinčių gyvai pamatyti ir išgirsti Popiežių atvyks į Vilnių, tad už sostinės viešųjų erdvių paruošimą renginiams atsakinga „Grinda“ prisideda prie to, kad susitikimai su Šventuoju tėvu praeitų sklandžiai: mieste jau šiandien pradedami montuoti atitvarai, kurie padės užtikrinti eismo ir šventės dalyvių saugumą“, - teigia UAB „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

Pasirengimas Popiežiaus vizitui prasidėjo dar vasaros pradžioje: suderinus vizito darbotvarkę ir vietas, kuriose numatyti Šventojo Tėvo susitikimai su jį pasveikinti susirinkusiais Lietuvos žmonėmis, buvo užsakyti ir atvežti apsauginiai atitvarai, skirti organizuoti žmonių judėjimą ir padidinti šventės dalyvių saugumą.

„Beveik 5000 surenkamų atitvarų, kurių bendras ilgis – daugiau nei 12 km, išdėstyta šalia Popiežiaus maršruto ir susitikimų su visuomene vietų. Už jų pastatymą, priežiūrą vizito metu, taip pat trumpalaikį šalutinių įvažiavimų ir kiemų uždarymą pagal Vadovybės apsaugos departamento komandas atsakingi beveik 70 „Grinda“ darbuotojų“, - pasakoja K. Vaicekiūtis.
 
Nuotraukos Sauliaus Žiūros.


Pasirengimas Popiežiaus vizitui