Atgal

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnaziją papuošė tautos patriarcho skulptūra

2019 02 15

Pernai Jono Basanavičiaus atminimas buvo įamžintas paminklu, todėl Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje esančią tautos patriarcho skulptūrą nuspręsta perkelti į Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnaziją.

„Su didele pagarba priimame šią mums perduodamą neįkainojamą vertybę. Progimnazijos bendruomenė, puoselėjanti Jono Basanavičiaus atminimo tradicijas, savo darbais ir pasiekimais įprasmina Nepriklausomybės akto signataro siekį kurti išsilavinusią, kūrybingą, laisvą Lietuvą,“ – teigia Jurgita Nemanienė, Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos direktorė.

Skulptūros perkėlimo ir montavimo darbus atliko UAB „Grinda“ darbuotojai.

Vasario 16-osios išvakarėse bendrovę pasiekė šios progimnazijos direktorės Jurgitos Nemanienės padėka. „Dėkojame UAB „Grindos“ stiprių vyrų komandai ir jai vadovavusiam Vyteniui Šukevičiui už atsakingai įvykdytą Jono Basanavičiaus skulptūros pervežimą į progimnaziją. Darbai įvyko sklandžiai ir koordinuotai, nors buvo labai sudėtingi: skulptūra sveria tris tonas ir yra žmogaus ūgio, kurią dar reikėjo užkelti ant pjedestalo! Viso skulptūros aukštis pasiekė 2, 25 m. Ačiū už atsakingumą, fizinę jėgą ir išmanumą,“ – rašoma padėkoje.

Skulptūros perkėlimo darbus galima matyti čia

Apie UAB „Grinda“


Bendrovė „Grinda“ Vilniaus mieste remontuoja ir valo gatvių dangas, prižiūri lietaus nuotekų tinklus, šalina avarines situacijas ir teikia specializuotas sanitarines paslaugas, rūpinasi paplūdimiais ir beglobiais gyvūnais. Visos UAB „Grinda“ akcijos priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Įmonėje dirba beveik 500 žmonių, ji patenka į daugiausia mokesčių sumokančių Lietuvos įmonių sąrašą.