Atgal

Vilniaus gatves valys „Švaros karalius“

2019 03 29

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos moksleiviai „pakrikštijo“ sostinės gatves prižiūrinčią techniką. Edukacinio renginio „Kas rūpinasi mano miestu?“ metu UAB „Grinda“ progimnazijos bendruomenei pristatė įmonės veiklą, o moksleiviai išrinko vardus naujausioms miesto priežiūros ir šlavimo mašinoms.

„Tokios edukacinės programos leidžia vaikams pažvelgti į miestą kitomis akimis. Jie pamato, kad miestas – kaip savi namai, kuriuose gera gyventi, kai juose tvarkinga. Tai skatina tausoti ir gerbti kitų darbą, vaikai tampa labiau atsakingi, miestą vertina šeimininkų akimis,“ – bendradarbiavimu džiaugiasi Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos direktorė Jurgita Nemanienė.

Progimnazijos direktorė pasakoja, kad susitikimo su „Grinda“ ypač laukė pradinukai. Pasaulio pažinimo pamokose jie susipažino su įmonės veikla, jos atliekamais darbais. Laukdami susitikimo, vaikai kūrė vardus gatvių priežiūros technikos mašinoms, o po balsavimo buvo paskelbti du vardai-nugalėtojai: „Švaros karalius“ ir „Švaros liūtukas“. Mokyklos kūrybinių industrijų laboratorijoje sumaketuoti ir atspausdinti lipdukai su šiais vardais užklijuoti ant naujųjų gatvių valymo automobilių.

„Atsinaujinusi bendrovė yra atvira ir mielai dalijasi savo patirtimi bei darbo specifika tiek su specialistais, tiek su plačiąja visuomene. Džiaugiamės progimnazijos administracijos iniciatyva šviesti jaunąją kartą apie nematomus ir dėl to dažnai neįvertinamus miestą prižiūrinčių įmonių darbus ,“ – sako bendrovės „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Tai – ne vienintelis Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos ir UAB „Grinda“ edukacinio bendradarbiavimo pavyzdys. Itin didelio susidomėjimo sulaukia edukacinė veikla bendrovės administruojamuose Vilniaus gyvūnų globos namuose. Šiemet Vasario 16-osios išvakarėse „Grinda“ iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos į Jono Basanavičiaus progimnaziją perkėlė tautos patriarcho skulptūrą.