Atgal

„Grinda“ prisijungia prie „GetPet“ iniciatyvos

2019 04 24

Šiandien, balandžio 24-ąją, Lietuvoje minima Šuns diena, skatinanti keisti visuomenės požiūrį į keturkojus ir akcentuojanti atsakomybę už gyvūną. UAB „Grinda“ kartu su socialine iniciatyva „GetPet“ skatina atsakingą gyvūnų globą ir padidina beglobių šunų galimybes surasti naujus namus.

UAB „Grinda“ administruojami Vilniaus gyvūnų globos namai rūpinasi beglobiais gyvūnais Vilniaus mieste: surenka benamius gyvūnus, suteikia jiems laikiną globą ir pirmąją veterinarinę pagalbą, registruoja dingusius arba rastus gyvūnus, nemokamai perduoda gyventojams globoti vakcinuotus gyvūnus.

„Visuomenės požiūris į silpnesniuosius parodo jos brandą. Siekiame užtikrinti tinkamą augintinių priežiūrą, pagal humaniškus mokslo pažangos principus kontroliuojame beglobių šunų ir kačių populiaciją (sterilizuojant). Mums rūpi pozityvių santykių tarp žmonių ir gyvūnų skatinimas, todėl Vilniaus gyvūnų globos namai vykdo edukacinę, švietėjišką veiklą ir nuolat ieško šeimininkų ir naujų namų savo globotiniams, taip pat ir per socialinius tinklus,“– sako bendrovės direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Šiandien Vilniaus gyvūnų globos namai prisijungia prie socialinės iniciatyvos „GetPet“, kuria siekiama spręsti beglobių gyvūnų problemą ir ugdyti atsakomybę renkantis augintinį. Mobiliojoje programėlėje „GetPet“ bus galima rasti ir Vilniaus gyvūnų globos namų keturkojus. „GetPet“ principas – atsakingas sprendimas priimti į namus augintinį trijų žingsnių pagalba: „Surask“ – išsirinkus programėlėje patinkantį gyvūną, susitariama su prieglauda dėl pasimatymo su gyvūnu; „Pažink“ – 14 dienų susipažinimo laikotarpis su mentoriaus pagalba; „Augink“ – nuolatinės globos perėmimas.

„Daugelis žmonių neįvertina, koks svarbus ir atsakingas yra sprendimas paimti auginti gyvūną iš globos namų. „GetPet“ programėlė padidins šių namų globotinių galimybes greičiau rasti nuolatinius namus,“ – sako vienas iš šios socialinės iniciatyvos savanorių Vaidas Gecevičius. Jis primena, kad „GetPet" programėlė yra nemokama, ją galima atsisiųsti iš „Google Play“ ar „AppStore“ internetinės parduotuvės.

K. Vaicekiūtis pastebi, jog žmonių, norinčių globoti pamestus šuniukus, daugėja. Štai vien per beveik keturis šių metų mėnesius jau padovanoti 52 šunys. 2018 m. padovanoti 147 šunys, o 86 šunys grąžinti jų šeimininkams. Šiuo metu Vilniaus gyvūnų globos namuose naujų šeimininkų laukia 36 šunys.

Veterinarijos gydytoja Agnė Žėbienė pasakoja, kad Vilniaus gyvūnų globos namuose benamiai gyvūnai gyvena tol, kol jiems surandami nauji šeimininkai. Ilgiausiai šiuose namuose – jau beveik pusantrų metų, nuo 2018 m. sausio – šiuo metu gyvena šuo Baris. „Turime patirties ir kantrybės – anksčiau ar vėliau kiekvienam šuneliui rasis savas žmogus,“ – sako A. Žėbienė.

Gražių istorijų, kai tarp šuns ir žmogaus užsimezga stiprus emocinis ryšys, šių globos namų darbuotojai matė ne vieną: „Šių metų vasarį priglaudėme tris šunyčius. Manome, kad jie yra neatsakingo veisimo pasekmė – apie tai liudijo jų amžius, išvaizda ir didelis prisirišimas vienas prie kito. Balandžio pradžioje viena iš trijulės rado naujus namus, tačiau po poros savaičių, neapsikentusi augintinės šunybių, naujoji šeimininkė ją gražino. Vis dėlto netrukus moteris vėl kreipėsi į mus, nutarusi ir toliau auginti šią išdykėlę,“ – pasakoja veterinarijos gydytoja.

„Tokių atvejų pasitaiko, todėl manome, kad „GetPet“ pagalba ir specialistų patarimai turėtų padėti įveikti laikinus pirmuosius sunkumus, o ši socialinė iniciatyva dar labiau padidins galimybes gyvūnams surasti nuolatinius namus,“ – sako bendrovės „Grinda“ direktorius K. Vaicekiūtis.

Apie UAB „Grinda“
Bendrovė „Grinda“ Vilniaus mieste remontuoja ir valo gatvių dangas, prižiūri lietaus nuotekų tinklus, šalina avarines situacijas ir teikia specializuotas sanitarines paslaugas, rūpinasi paplūdimiais ir beglobiais gyvūnais. Visos UAB „Grinda“ akcijos priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Įmonėje dirba beveik 500 žmonių, ji patenka į daugiausia mokesčių sumokančių Lietuvos įmonių sąrašą. Neaudituotais duomenimis, įmonės apyvarta 2018 m. siekė daugiau kaip 21 mln. eurų.

Apie Vilniaus gyvūnų globos namus
Per 2018 m. po bendrovės „Grinda“ administruojamų Vilniaus gyvūnų globos namų stogu laikiną prieglaudą rado 1007 gyvūnai. 502 keturkojai rado naujus šeimininkus.