Atgal

„Grinda“ šiąnakt plaus sostinės gatves

2019 04 25

Vilniuje išaugus kietųjų dalelių koncentracijai ore, šiąnakt bus plaunamos sostinės gatvės.
 
Pastarosiomis dienomis Vilniuje įrengtos oro kokybės matavimo stotys užfiksavo padidėjusią oro taršą kietosiomis dalelėmis. Pavasarį didžiausią įtaką oro taršai daro transporto sukeliamos dulkės ir pavasarį žydintys augalai. Sostinę šią savaitę pasiekęs miško gaisro dūmų debesis iš Baltarusijos yra papildomas taršos kietosiomis dalelėmis šaltinis.
 
Vilniuje gatvės vandeniu liejamos, kai įsivyrauja sausi be kritulių orai ar susidaro nepalankios sąlygos oro teršalams išsisklaidyti. Šiemet sostinės gatvės bus plaunamos pirmąkart.
 
„Stebime tiek sinoptikų prognozes, tiek oro kokybės matavimo stočių parodymus, todėl matydami, kad artimiausiu metu lietaus nesulauksime, ketiname pradėti laistyti gatves. Nuplovus ant važiuojamosios gatvių dalies susikaupusius nešvarumus ir žiedadulkes, oras bus gaivesnis ir švaresnis, sumažės su oro tarša susijusių susirgimų rizika,“ – sako miestą prižiūrinčios UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.
 
Gatvių laistymui bus naudojamos 2 vandenvežės ir nauja daugiafunkcinė hidrodinaminė mašina. Planuojama, kad šiąnakt bus nuplautos pagrindinės miesto arterijos, kuriomis vyksta intensyviausias automobilių eismas, taip pat reprezentacinės centrinės miesto dalies gatvės, kuriomis driekiasi populiariausi pėsčiųjų ir dviratininkų maršrutai.
 
Vilniuje įrengtos 4 stacionarios oro kokybės matavimo stotys Paneriuose, Lazdynuose, Senamiestyje ir Žirmūnuose. Už oro kokybės stebėseną ir duomenis atsakinga Aplinkos apsaugos agentūra.