Atgal

Patvirtinta: Vilniaus maudyklų vanduo – švarus

2019 06 19

Naujausias sostinės viešųjų paplūdimių vandens kokybės tyrimas parodė, kad Balsio ir Salotės ežerų vanduo atitinka higienos normas. Visuomenės sveikatos specialistai patvirtino, kad šiuo metu saugu maudytis visose 9 Vilniaus miesto maudyklose, kurias prižiūri bendrovė „Grinda“.
 
Maudymosi sezono metu maudyklų vandens ir smėlio kokybė tikrinama ne mažiau kaip 8 kartus. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai birželio 14 dieną paėmė Balsio ir Salotės vandens mėginius ir atlikę tyrimus nustatė, kad tiek žarninių lazdelių, tiek enterokokų skaičius neviršija maudyklų vandeniui nustatytos higienos normos HN:92:2018 reikalavimų.
 
„Šiemet Balsio ežero paplūdimiui skyrėme ypač didelį dėmesį – pastatėme naują gelbėjimo stotį, sukūrėme naujas poilsio ir aktyvaus laisvalaikio erdves, išsprendėme viešųjų tualetų klausimą. Dabar, kai sveikatos priežiūros specialistai patvirtino, kad vanduo švarus, drąsiai kviečiame vilniečius ir sostinės svečius maudytis ir naudotis visa puikiai įrengta ir sutvarkyta Balsio ežero paplūdimio infrastruktūra“,  – pasakoja viešuosius Vilniaus miesto paplūdimius prižiūrinčios įmonės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.
 
Kokybiškam ir komfortiškam vilniečių poilsiui sutvarkytas kiekvienas Balsio paplūdimio kampelis: suformuotos atskiros poilsio, aktyvaus laisvalaikio, iškylų ir pramogų erdvės, kuriose vienu metu gali ilsėtis, pramogauti ir sportuoti skirtingų pomėgių vasarotojai.  „Grinda” aplinką papuošė dekoratyviniais augalais, įrengė patogius gultus ir hamakų parką, geriamojo vandens fontanėlį.
 
Besimaudančiųjų saugumu visuose Vilniaus miesto viešuosiuose paplūdimiuose kasdien nuo 8 iki 20 val. pasikeisdami rūpinasi apie 30 bendrovės „Grinda“ gelbėtojų. Šiemet gelbėtojų pagalbos jau prireikė 19 žmonių (14 vaikų). 45 kartų buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba – dažniausiai pasitaikė nedideli sumušimai ar apsibrozdinimai, tačiau gelbėtojai suteikė pagalbą ir šilumos smūgių, ir perkaitimo atvejais.
 
Šiuo metu vandens temperatūra sostinės Salotės, Balžio ir Tapelių ežeruose yra apie 24°C, Balsio ežere – 23°C, Neryje ties Valakampiais ir Žirmūnais – apie 22°C.