Atgal

„Grinda“ prisideda prie viešojo transporto dezinfekcijos

2020 03 18

Viešojo transporto judėjimas sostinėje vyksta sklandžiai, toliau stiprinami su sveikatos apsauga, higiena susiję sprendimai, tačiau keleiviams autobusais ir troleibusais rekomenduojama judėti tik būtinu atveju.
 
Viešojo transporto priemonės nuo paskutinės vasario savaitės dezinfekuojamos intensyviau. Nuo kovo 16 d. autobusai ir troleibusai galiniuose punktuose dezinfekuojami po kiekvieno maršruto reiso. Šiuose punktuose dirba ir transporto priemonėse liečiamų paviršių dezinfekciją atlieka tiek vežėjai, tiek UAB „Grinda“ brigados. Naktį viešojo transporto parkuose dezinfekuojamas visas transporto priemonės salonas. Valytojų brigada taip pat ir toliau dezinfekuoja kiekvieną iš Vilniaus oro uosto važiuojantį autobusą.
 
„Suprantame, kad saugios ir higieniškos aplinkos vairuotojams ir keleiviams užtikrinimas viešajame transporte yra kritiškai svarbus. Šiame etape negali būti skirstymo į „jūsų“ ar „mūsų“. Savo darbu ne kartą įrodėme, kad tarpinstituciniu lygmeniu sugebame operatyviai keistis informacija ir sklandžiai organizuoti bendrus darbus, kurie šiuo metu yra reikalingi miestui ir jo gyventojams. 60 UAB „Grinda“ darbuotojų, aprūpintų būtinomis saugos priemonėmis ir dezinfekcijos įranga, dirba ten, kur labiausiai reikia mūsų pagalbos. Skaičiuojame, kad tokiu būdu per savaitę dezinfekuosime maždaug 23 500 viešojo transporto priemonių“,  – pabrėžė UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.
 
Mieste veikia 28 dezinfekcijos brigados, autobusų ir troleibusų valymą jie vykdo po kiekvieno reiso. Piko metu 20-yje stotelių, kuriose fiksuojami didžiausi keleivių srautai, viešojo transporto kontrolieriai, Visuomenės sveikatos biuro specialistai ir savanoriai dezinfekuoja keleiviams rankas, riboja įlipančiųjų skaičių, kad šie laikytųsi saugaus atstumo, užimtų tik sėdimas vietas, nesėdėtų vienas prieš kitą. Kai keleivių skaičius viršija numatytą, darbuotojai į transporto priemonę keleivių nebeleidžia ir informuoja, kad reikėtų palaukti kitos transporto priemonės.

Kas šiuo laikotarpiu aktualu keleiviams?

  • Nuo kovo 18 d. keičiami viešojo transporto Vilniuje tvarkaraščiai, jie skelbiami: www.stops.lt, m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050.
  • Raginama viešuoju transportu vykti tik į maisto, vaistų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik būtinoji pagalba), darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.
  • Keleivių prašoma laikytis atstumo, į viešąjį transportą lipti be skubos, o įlipus užimti sėdimas vietas, nesėdėti vienam prieš kitą.
  • Vairuotojų darbo vietos atskirtos įspėjamosiomis juostomis, o įlipimas ir išlipimas pro priekines duris draudžiamas.
  • Mieste laikinai nekursuoja naktiniai autobusai.
  • Vairuotojai viešajame transporte laikinai neprekiauja vienkartiniais popieriniais bilietais. Kelionės bilietus galima įsigyti m.Ticket, Trafi mobiliosiose programėlėse, pildyti Vilniečio kortelę savitarnoje: https://mano.vilniustransport.lt/, taip pat pirkti ar pildyti Vilniečio kortelę platinimo vietose. Išsamiau apie tai: http://bit.ly/Aktualu_ViesasisTransportas
  • Bilietų kontrolė vyksta tolerantiškai, lanksčiai. Pagrindinė kontrolės funkcija yra keleivių informavimas ir kita reikalinga pagalba, viešojo transporto dezinfekavimo brigadų darbo stebėjimas.
  • Likite namuose, o jei tikrai reikia juos palikti, viešajame transporte elkitės sąmoningai, trumpesnius atstumus paėjėkite, nepamirškite dviračių, kitų judėjimo alternatyvų.