Atgal

„Grinda“: naujos priemonės efektyvesnei Neries upės ekologinei priežiūrai

2020 08 07

UAB „Grinda“ pradeda naudoti modernią įrangą – motorinį krovininį katerį, kuris padės geriau vykdyti paviršinių nuotekų išleistuvų priežiūrą, fiksuoti Neries upės taršą ir efektyviau spręsti pastebėtas ekologines problemas
 
„Nauja technika ne tik leis bendrovės specialistams greičiau ir veiksmingiau atlikti tiesiogines funkcijas, bet ir suteiks galimybę papildomais darbais prisidėti kuriant švaresnį ir žalesnį Vilnių. Periodiškai tikrindami išleistuvus, iš Neries upės dugno galime ištraukti pastebėtas automobilių padangas ir kitas stambesnių gabaritų šiukšles. Tikrai neskirstome darbų į „tavo“ ir „mano“, mąstyti ekologiškai būtina visiems, todėl ir dirbame už švaresnį Vilnių“, – sako UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.
 
Įsigyto katerio korpuso ilgis yra 4,55 m, o  plotis 1,75 m. Keliamoji galia siekia apie 800 kg. Krovininis kateris išsiskiria aparele – atlenkiama priekinio borto dalimi, skirta kroviniams ar technikai įkelti. Katerį varo 40 AG vidaus degimo variklis – tokio galingumo techniką leidžiama valdyti tik  laivavedžio kvalifikaciją įgijusiems asmenims.
 
Laivo svoris su varikliu – apie 400 kg, Jis transportuojamas specialia tam pritaikyta priekaba ir gali būti nuleidžiamas į vandenį praktiškai bet kurioje seklesnėje upės vietoje – tam tinka ir aikštelė šalia Baltojo tilto, ir žiemos uosto laivų nuleidimo rampa, ir aukščiau miesto esantys Žirmūnų ar Valakampių paplūdimiai.
 
„Laivyba Neries upe ties Vilniumi reikalauja didelio susikaupimo – stipri srovė, vagoje esantys stambūs rieduliai, kelios pavojingos ir sunkiai įveikiamos rėvos gerokai apsunkina laivavedžio darbą. Nors šiuo metu, upei nusekus, atsiveria geresnės dugno valymo galimybės, tačiau navigacija žemiau Vingio pėsčiųjų tilto, nežiūrint to, kad darbinė laivo grimzlė yra apie 45 cm – gana sudėtinga“, – sako laivą vairuojantis bendrovės specialistas Rytis Kavaliovas.
 
Vilniaus miesto teritorijoje yra apie 120 eksploatuojamų lietaus nuotekų surinkimo baseinų su inžinerine infrastruktūra. Per lietaus surinkimo sistemos išleistuvus paviršinės nuotekos išleidžiamos į Neries, Vilnelės, Vokės upes bei Baltupio (Cedrono), Rudaminėlės, Sudervėlės, Murlės ir Kelmijos upelius. Neries upėje yra 67 skirtingo dydžio lietaus nuotekų išleistuvų.