Atgal

Vilniaus „Grinda“ valo daugiabučių kiemų lietaus surinkimo šulinius

2020 08 19

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė  „Grinda“,  anksčiau didžiausią dėmesį skyrusi pagrindinėms miesto gatvėms, pradeda valyti ir lietaus vandens surinkimo šulinėlius daugiabučių kiemuose.
 
Iki rudens likus mažiau nei dviem savaitėms, sinoptikai vis dažniau kalba apie artėjančias orų permainas – nors šilumos netrūks, tačiau vis dažniau lis. Viena, kai tik vos vos pakrapnoja, bet visai kas kita, kai praūžia liūtis ir dėl kritulių gausos apsemiamos gatvės ir kiemai, užtvindomi rūsiai bei garažai. Kad liūčių padariniai būtų kuo maženi, „Grindos“ specialistai jau dabar imasi lietaus nuotekų surinkimo sistemos valymo darbų.
 
Šiuo metu Lietuvoje vyraujantys šilti ir sausi orai yra itin palankūs nuotekų sistemos valymo darbams atlikti. „Grindos“ specialistai jau sudėliojo maršrutus ir pradeda valyti daugiabučių kiemuose esančius lietaus surinkimo šulinius.
 
Hidrodinaminės mašinos aprūpintos aukšto slėgio vandens siurbliais, kurie padeda išvalyti sąnašas lietaus nuotekų surinkimo šulinėliuose ir kolektoriuose. Išvalius sąnašas, lietaus vanduo greičiau suteka į kolektorius, sumažėja kiemų ir gatvių užtvindymo tikimybė.
 
Aukšto slėgio vandens srovės pagalba sąnašos įsiurbiamos į specialias talpas. Plovimui naudojamas išsiurbtas iš vamzdyno vanduo – jis filtruojamas ir gali būti naudojamas dar ir dar kartą.
 
Vilniaus mieste „Grinda“ prižiūri daugiau nei 1200 km lietaus nuotekyno magistralinių inžinerinių tinklų, daugiau nei 53 tūkst. šulinių, 24 tūkst. lietaus surinkimo šulinėlių.