Atgal

Nuo rugsėjo 1 dienos – eismo pokyčiai T. Narbuto gatvėje

2020 08 31

UAB „Grinda“ baigė svarbų darbų etapą – ir nuo rugsėjo 1 dienos eismo dalyviams, judantiems T. Narbuto gatve centro kryptimi, grąžina kuriam laikui pasiskolintą eismo juostą. Iki savaitės pabaigos planuojama panaikinti ir T. Narbuto ir Saltoniškių gatvių sankryžoje galiojančius eismo ribojimus.
 
Tam, kad mokslų metų pradžia vilniečiams neapkarstų dėl transporto spūsčių, darbai T. Narbuto ir Saltoniškių gatvių sankryžoj vykdomi dviem pamainomis. Per pirmą rugsėjo savaitę planuojama uižbaigti montuoti paviršinių nuotekų tinklus ir pradėti dangos atstatymo darbus.
 
„T. Narbuto ir Saltoniškių gatvių lietaus nuotekų tinklų rekonstrukcija neabejotinai yra vienas didžiausių iššūkių, tekusių mūsų įmonei. Projektas techniškai itin sudėtingas – jis reikalauja preciziško planavimo ir žaibiškos reakcijos, sprendžiant iškilusias problemas. Kai darbai vykdomi požeminio kasimo būdu, patikėkite, pasitaiko staigmenų. Džiaugiuosi, kad „Grindos“ Paviršinių nuotekų tinklų departamento specialistų patirtis ir aukštas kompetencijos lygis leidžia įveikti visus sunkumus ir nenukrypti nuo darbų grafiko“, – sako UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.  
 
Primename, kad T. Narbuto ir Saltoniškių gatvių lietaus nuotekų tinklų rekonstrukcija yra vienas didžiausių ir svarbiausių šio dešimtmečio regioninių projektų ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Jį įgyvendinus, nebeliks dėl liūčių kylančios svarbių sostinės gatvių užtvindymo rizikos ir su tuo susijusių nepatogumų, taip pat bus išspręsti aktualūs aplinkosaugos klausimai.
 
Iš viso Upės, Sėlių, Saltoniškių, T. Narbuto gatvėse planuojama rekonstruoti ir naujai pakloti apie 1200 m pagrindinių ir 1000 m jungiamųjų įvairaus skersmens paviršinių nuotekų tinklų, įrengti nuotekų surinkimo šulinius, paskirstymo kameras.
 
T. Narbuto ir Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektoriaus rekonstravimas ir valymo įrenginių bei monitoringo sistemos įrengimas yra regioninės svarbos projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“, finansuojamo ES Sanglaudos fondo, Vilniaus miesto savivaldybės ir UAB „Grinda“ lėšomis, dalis. Projekto vertė yra 34 mln. eurų, jo įgyvendinimą prižiūri LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.