Atgal

„Grinda“: Vilniuje keliama mėlynoji vėliava – tarptautinis sostinės paplūdimių kokybės įvertinimas

2021 05 28

Pirmą kartą Lietuvoje Mėlynoji vėliava – visame pasaulyje atpažįstamas tarptautinis kokybės ženklas – įteikta gėlavandeniams paplūdimiams. Šis įvertinimas suteiktas sostinės Balsio ežero ir Žirmūnų paplūdimiams.
 
Per pastaruosius kelerius metus Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose įgyvendinti pokyčiai buvo pastebėti ir įvertinti visuomenės. Įrengtos naujos tinklinio ir krepšinio aikštelės, treniruokliai. Žmonėms su negalia pritaikyti takai, maudymosi įranga. Visi vilniečiai  ir sostinės svečiai paplūdimių infrastruktūra naudotis nemokamai gali ištisus metus.
 
„Mėlynoji vėliava – aukščiausias tarptautinis paplūdimių kokybės ir aplinkosaugos ženklas, tad džiaugiamės, kad bendrovės pastangos gerinant Vilniaus paplūdimius patogiam ir kokybiškam poilsiui buvo įvertintos tokiu balu,“ – sako UAB „Grinda“, organizuojančios viešųjų Vilniaus miesto paplūdimių veiklą, vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.
 
Bendrovė Vilniaus mieste prižiūri 10 viešųjų paplūdimių – populiariuosius Žirmūnų ir Valakampių paplūdimius, įsikūrusius ant Neries upės kranto, taip pat Balsio (Žaliųjų ežerų), Balžio, Tapelių ir Gilužio ežerų paplūdimius.
 
Tarptautiniai Mėlynosios vėliavos sertifikatai ir teisė iškelti tokias vėliavas suteikti įgyvendinus 33 griežtus švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosaugos valdymo, saugumo ir paslaugų kokybės reikalavimus. Mėlynosios vėliavos sertifikatas suteikiamas tik vienam sezonui. Jei paplūdimių būklė patikrinus neatitinka privalomų kriterijų, Mėlynoji vėliava privalo būti nuleista.
 
„Įgyvendinti visus Mėlynosios vėliavos sertifikato reikalavimus reikia didelio pasiruošimo ir nuoseklaus darbo. Dar sunkiau aplinkosauginius standartus užtikrinti gėlavandeniuose paplūdimiuose, tad Mėlynoji vėliava – garantas, kad Vilniaus paplūdimiai atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus,“ – teigia K. Vaicekiūtis.
 
Prieš maudymosi sezoną Valakampių, Žirmūnų, Salotės, Balsio (Žaliųjų ežerų), Balžio, Tapelių ir Gilužio maudyklose  atlikti  vandens kokybės tyrimų rezultatai atitinka visus Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) keliamus higieninius reikalavimus, todėl juose saugu maudytis. 
 
„Grinda“ nuolat stengiasi paplūdimių infrastruktūrą padaryti lengviau pasiekiamą visiems vilniečiams. Pernai Žirmūnų paplūdimyje įrengti takai, paplūdimį leidžiantys pasiekti asmenims su judėjimo negalia, iškylų zonoje įrengti jiems pritaikyti stalai, įrengta maudymosi zona, šiemet ypatingų poreikių žmonėms pritaikyti Balsio, Balžio ir Gilužio ežerų paplūdimiai. Čia riboto judumo suaugusieji ir vaikai galės pasinaudoti specialiu paplūdimio vežimėliu – juo saugu panirti į vandenį ir pasimėgauti vasarišku malonumu.
 
Viso maudymosi sezono metu (iki pat rugsėjo 15 d.) sostinės viešuosiuose paplūdimiuose   kasdien nuo 8.00 val. iki 20.00 val. dirbs gelbėtojai. Oras gelbėtojų budėjimui įtakos neturės, nes žmonės maudosi  ne tik karštomis, bet ir vėsiomis vasaros dienomis.