Atgal

„Grindos“ vadovas: atėjo laikas judėti toliau

2021 06 22

Gatvių remontas atliekamas ne dieną, o naktį. Keliai barstomi pagal orų prognozes, o ne pagal pranešimus apie avarijas. Aukščiausius tarptautinius standartus atitinkantys mėlynosios vėliavos paplūdimiai. Kasmet mokami dividendai ir dvigubai išaugęs našumas. Tai tik dalis proveržio, kurį pavyko pasiekti „Grindai“ per pastaruosius penkerius metus. Įmonei šiuo laikotarpiu vadovavęs Kęstutis Vaicekiūtis sako, kad atėjo laikas ir asmeniniams karjeros pokyčiams.
 
„Tai, kaip pavyko pakeisti savivaldybės įmonę „Grinda“, yra neįtikėtina, ir šis pokytis gerai atspindi, kaip keičiasi visas Vilnius. Produktyvumas išaugo dvigubai, nors įkainiai sumažėjo; išardyti vogimo kromeliai – vien kuro kasmet kažkur dingdavo 20 t. Po liūčių nebematome miestiečių su baidarėmis gatvėse. Ačiū, Kęstuti - kad ir kur pasuktum – tai buvo įkvepiantys proveržio metai “, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 
Kęstutis Vaicekiūtis direktoriaus pareigas eis iki liepos 5 dienos. Kas direktorių pakeis, spręs bendrovės valdyba.
 
„Sprendimas išeiti nėra spontaniškas. Baigiau numatytą penkerių metų kadenciją, atėjo laikas judėti toliau. Esu įsitikinęs, kad penkeri metai – pakankamas laiko tarpsnis numatytiems tikslams įgyvendinti. Tereikia daug ir kryptingai dirbti. Visus sau ir „Grindai“ iškeltus lūkesčius išpildžiau su kaupu: darbo našumas įmonėje padvigubėjo, o finansiniai rezultatai pasiekė rekordines aukštumas, tad atėjo laikas judėti toliau. Vilniumi rūpinausi kaip savo namais, nes miestas ir yra mano namai – čia praleidau didžiąją dalį gyvenimo, ir man nuoširdžiai rūpėjo, kaip šį miestą padaryti gražesnį ir patogesnį. Meilė miestui ir noras rūpintis juo niekada nedings. Dėkoju sostinės vadovybei už pasitikėjimą, vilniečiams – už naują požiūrį į įmonę, o darbuotojams – už ryžtą įgyvendinti idėjas, kurios padeda puoselėti mūsų miestą. Mano meilė Vilniaus miestui ir noras rūpintis juo niekur nedings. Man buvo didelė garbė dirbti miestui. Ačiū“, – sako UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

„Grindos“ rezultatai pranoko lūkesčius
  • „Verslo žinių“ analitikų kasmet sudaromame Lietuvos verslo lyderių sąraše per metus „Grinda“ iš 230 vietos pakilo į 154-ąją;
  • Tarp geriausiai vertinamų Lietuvos statybos įmonių „Grinda“ pateko į 2020-ųjų penkioliktuką;
  • Įmonė patenka tarp 10 daugiausia mokesčių į VMI sąskaitas sumokančių statybos įmonių,
  • „Grinda“ yra viena iš nedaugelio Lietuvos municipalinių įmonių ir pandemijos metu 2020 m. mokėjusių akcininkui dividendus;
  • Efektyviai kontroliuodama sąnaudas „Grinda“ išlaiko pelningumą netgi sumažinusi paslaugų teikimo įkainius.
Apie UAB „Grinda“
  • UAB „Grinda“ pajamos 2020 m. pasiekė 25,1 mln. Eur ir, palyginti su 2019 m. (22,5 mln. Eur), padidėjo 16,5%. Būdama Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama įmonė, „Grinda“ sugebėjo sėkmingai dirba ir kitose Lietuvos savivaldybėse, reikšmingai išaugino ti iš kitų ūkio subjektų (ne Vilniaus miesto savivaldybės) uždirbamų pajamų dalį: šis rodiklis 2020 m. bendrovėje pasiekė 2,8 mln. Eur, t. y. 20,3% daugiau nei 2019 m.
  • „Grinda“ yra viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybės valdomų įmonių, kuri dalį pelno dividendais kasmet išmoka akcininkei Vilniaus miesto savivaldybei ir taip prisideda prie miesto biudžeto formavimo bei mokyklų, ligoninių, darželių finansavimo.
  • 2015 m. bemaž pusę bendrovės pajamų sudarė pasitelktų subrangovų generuojamos pajamos. Nors vidutinis darbuotojų skaičius išliko panašus, K. Vaicekiūčio vadovavimo tačiau pastaraisiais metais įmonė padvigubino savo jėgomis atliekamų darbų apimtis ir darbo našumą: vieno vis daugiau darbų atlieka savo jėgomis. Nors vidutinis darbuotojų skaičius per šiuos metus išliko panašus, darbuotojo ų sukuriama vertė per šiuos metus išaugo beveik dvigubai – nuo 24.200 Eur 2015 m. iki 44.800 Eur 2020 m.
  • Pastaraisiais metais itin sustiprėjo bendrovės inžinerinės kompetencijos ir gebėjimas valdyti projektus, kurie sudėtingumu ir mastu išsiskiria ne tik Lietuvoje, bet ir Šiaurės Europos šalyse.
  • „Grinda“ buvo viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi įgyvendinti BIM (angl. Building Information Modelling) – skaitmenines statybos priemonėmis parengtus projektus ir pelnydama ekspertų bei verslo bendruomenės pripažinimą.