Atgal

„Grinda“ pradeda ženklinti paviršinių nuotekų išleistuvus

2021 07 28

Siekdama efektyviau spręsti Neries užterštumo problemą ir užtikrinti geresnį vandens būklės monitoringą, „Grinda“ pradėjo žymėti paviršinių nuotekų išleistuvus.
 
Su lietaus vandeniu į vamzdyną, o iš jo į Nerį, gali patekti nuo kietųjų dangų nuplautos medžiagos: smėlis, molis, tepalų likučiai, kiti cheminiais produktai. Neretai pasitaiko ir savavališkų buitinės kanalizacijos pajungimų. Natūralu, kad atsakingi gyventojai taršą pastebi ir ieško tų, kurie yra atsakingi už taršos likvidavimą.
 
Puikiai suprantame, kad nežinoti, kur kreiptis dėl egzistuojančios taršos problemos – erzina. Dar labiau nervus tampo situacijos, kai paskambinus nurodytu telefonu, esate nukreipiami į kitą įmonę.
 
Tam, kad tokių situacijų daugiau nepasitaikytų, nuo šiol prie paviršinių nuotekų išleistuvų, kuriuos prižiūri bendrovė, gyventojai galės rasti lentelę su nurodytu identifikaciniu išleistuvo numeriu, kurį galės padiktuoti „Grindos“ Avarinės tarnybos darbuotojams, paskambinę jiems trumpuoju telefono numeriu 1355.
 
Ant kiekvienos lentelės taip pat nuguls QR kodas, kurį nuskaičius išmaniuoju telefonu, bus galima pamatyti visas išleistuvų vietas žemėlapyje.
 
„Tai labai paprastas, bet reikšmingas dalykas. Paviršinių nuotekų išleistuvų žymėjimas padės pilietiškiems gyventojams, pamačiusiems taršą upėje, nurodyti tikslią jos vietą. O mūsų specialistams lengviau naviguoti ir likviduoti taršos šaltinį“, – sako laikinasis UAB „Grinda“ vadovas Dalius Kuliešius.