Atgal

Maudymosi sezonas baigėsi, Vilniaus paplūdimių apgultis tęsiasi

2021 09 15

Šiandien, rugsėjo 15 d., dešimtyje viešųjų sostinės paplūdimių, kuriuos tvarko ir prižiūri UAB „Grinda“, oficialiai baigėsi maudynių sezonas. Šįmet – kaip ir ankstesniais metais – vanduo nepasiglemžė nė vieno poilsiautojo gyvybės. 2021 m. maudymosi sezonu poilsiautojų saugumu Vilniaus miesto viešuosiuose paplūdimiuose rūpinosi 33 gelbėtojai.
 
Šis maudymosi sezonas Vilniaus „Grindai“ buvo išskirtinis, nes du jos prižiūrimi paplūdimiai – Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų – už aplinkosaugos švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosaugos valdymo bei paslaugų ir saugumo pasiekimus įvertinti tarptautiniu Mėlynosios vėliavos apdovanojimu. Tai vieninteliai Lietuvoje gėlavandeniai paplūdimiai, apdovanoti tokiu įvertinimu ir sulaukę didelio Lietuvos žiniasklaidos bei visuomenės dėmesio. Kadangi Mėlynosios vėliavos sertifikatas suteikiamas tik vienam sezonui, Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiuose šiandien ji  bus nuleista.
 
Poilsiautojų saugumą užtikrinantys „Grindos“ gelbėtojai skaičiuoja, kad nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d. Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose išgelbėti  6 skęstantieji, iš jų – 3 vaikai, pirmoji medicinos pagalba suteikta 38 kartus, iš jų – 11 kartų vaikams, neatsargiems poilsiautojams 6 kartus teko kviesti greitosios medicinos pagalbos profesionalus.
 
Bendrovės vertinimu, didžiausią įtaką poilsiautojų saugumui daro prevencinis ir edukacinis gelbėtojų darbas, atlikti paplūdimių infrastruktūros gerinimo darbai, paskatinę paplūdimiuose lankytis šeimas su vaikais, bei su tuo susiję vasarotojų elgesio prie vandens kultūros pokyčiai.
 
Šiųmetė vasara lepino itin karštais orais, tad vilniečių, norinčių atsivėsinti gaiviame vandenyje, buvo itin daug – žmonės mielai rinkosi poilsį viešuosiuose paplūdimiuose ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis.
 
„Paplūdimių teritorijoje nuolat buvo galima užuosti kepamą mėsą, girdėti krepšinio kamuolio bumbsėjimą, matyti vandenyje besiturškiančius ir besišypsančius veidus – tai mūsų darbo, įdėto  kuriant geresnes poilsio sąlygas viešuosiuose sostinės paplūdimiuose, įvertinimas. Didžiulis paplūdimių lankomumas tik parodo, kad vystyti mėlynąsias erdves mieste – reikšminga ir reikalinga. Šiandien dedame šio sezono tašką, bet jau dabar galvoje sukasi dešimtys idėjų, kaip kitąmet paplūdimius padaryti dar gražesnius, dar patogesnius, dar geriau pritaikytus visiems vilniečiams“, – sako laikinai UAB „Grinda“ direktoriaus pareigas einantis Dalius Kuliešius. 
 
Nors Mėlynosios vėliavos pliažuose garbingai nuleistos (jų įmonė vėl sieks kitąmet), šio sezono įdirbis išliks: Balsio (Žaliųjų ežerų) paplūdimyje įrengtas medinis takas, prie Tapelių ežero – meškeriojimo lieptas ir iškylų zona žmonėms, turintiems judėjimo negalią, prie Balžio (Šilo) ežero – maudymosi erdvė su specialia rampa vežimėliams. Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiuose „Grindos“ iniciatyva ir lėšomis įrengtos gumuotos dangos krepšinio aikštelės. 
 
„Vilniečiai ir sostinės svečiai iš naujo atrado viešuosius paplūdimius – iki vėlyvo rudens čia žaidžia krepšinį ar tinklinį, naudojasi treniruokliais, iškylauja grilio zonose, meškerioja. Miesto pareiga pasirūpinti, kad paplūdimių teritorija lankytojų lauktų tvarkinga, pasiruošusi priimti svečius ir užtikrinti poilsio higienos sąlygas ištisus metus,“ – sako D. Kuliešius.
 
Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybės įmonės planuose – paplūdimių teritorijų tvarkymas po pasibaigusio vasaros sezono ir pasirengimas 2022 m. paplūdimių plėtros ir atnaujinimo darbams.
 
 
 Vilniaus miesto paplūdimiuose suteiktos poilsiautojų saugumo paslaugos
 

 

2019 m.

2020 m.

2021 m.

Išgelbėta skęstančiųjų

32

4

6

Suteikta pirmoji medicininė pagalba

166

57

38

Iškviesta greitoji medicininė pagalba

3

2

6