Atgal

„Grinda“ prižiūrimiems paplūdimiams vėl sieks prestižinio įvertinimo

2022 01 07

„Grinda“ antrus metus iš eilės sieks, kad Mėlynosios vėliavos – visame pasaulyje žinomas ir pripažįstamas ekologinis ženklas – plevėsuotų sostinės Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiuose.

Pernai tarptautiniai Mėlynosios vėliavos sertifikatai bei teisė Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiuose iškelti mėlynąsias vėliavas dviem Vilniaus viešiesiems paplūdimiams buvo suteikta įgyvendinus 33 griežtus reikalavimus švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosauginio valdymo, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose.
 
Mėlynosios vėliavos sertifikatas suteikiamas tik vienam sezonui, todėl 2021 m. rugsėjo 15 d., oficialiai pasibaigus maudymosi sezonui, Mėlynosios vėliavos Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiuose buvo nuleistos. Paraišką Mėlynosios vėliavos įvertinimui gauti 2022-ųjų sezonui „Grinda“ pateiks jau artimiausiu metu.
 
„Sostinės viešieji paplūdimiai keičiasi ir tai įvertina ne tik vilniečiai bei sostinės svečiai, bet ir tarptautinė bendruomenė. Pernai viso pasaulio prestižinių paplūdimių valdytojams pristatant Mėlynosios vėliavos programą, Mėlynosios vėliavos programos direktorius Johann Durand  gyrė Vilnių už puikiai prižiūrimus viešuosius paplūdimius ir savo prezentacijoje naudojo daug mūsų paplūdimių ir juose taikomų sprendimų nuotraukų. Kartelė yra iškelta labai aukštai, o žemiau leistis – ne išeitis, reikia ją peršokti“, – sako Dalius Kuliešius, laikinai einantis UAB „Grinda“ direktoriaus pareigas.
 
2021 m. Mėlynoji vėliava plevėsavo daugiau kaip 4600 paplūdimių 46 pasaulio šalyse.
 
Mėlynosios vėliavos programa vykdoma nuo 1985 metų. Ją administruoja Aplinkosauginio švietimo fondas (angl. Foundation for Environmental Education, FEE), kurios būstinė yra Danijoje.
 
Lietuvoje Mėlynosios vėliavos programa vykdoma nuo 2000 metų. Mėlynosiomis vėliavomis įvertinti 7 šalies paplūdimiai: centriniai Nidos ir Juodkrantės, Palangos Birutės parko, Klaipėdos miesto savivaldybės I Smiltynės ir II Melnragės, Vilniaus miesto savivaldybės Žirmūnų ir Balsio (Žaliųjų ežerų) paplūdimiai.