Atgal

Meras Remigijus Šimašius kviečia į talką!

2022 04 07

Savanorių prospekto pradžioje esančiame Lakštingalos skvere startuos šio pavasario didžioji sodinimo talka. Vilniaus meras Remigijus Šimašius miestiečius į ją kviečia balandžio 9 dieną, šeštadienį, 10.30 val.
 

„Vilnius tęsia pernai pradėtą Žaliąją bangą, kuri tikrai neapsieis be vilniečių įsitraukimo. Kviečiu prisijungti bendruomenes, įstaigas, įmones, o dalyvavusieji pirmojoje mūsų želdinimo talkoje apsodinant Konstitucijos prospektą praėjusį rudenį patvirtins – tai tikrą bendrystę kurianti iniciatyva“, – sakė R. Šimašius.

Talkininkai darbuosis keliomis kryptimis: link Ukrainos ambasados J. Basanavičiaus gatvėje ir link Savanorių žiedo. Savanorių prospekte, kaip ir kitose gatvėse, pagal naująjį Vilniaus gatvių standartą, želdiniais nuo važiuojamosios dalies bus atskirti esami pėsčiųjų ir dviračių takai. Sodinami bus šio sezono leitmotyvu tapsiantys kvapieji ir žydintys augalai – daugiausia alyvos, jazminai ir hortenzijos.

Šį kartą Žalioji banga nustebins masteliu, krūmų formų ir spalvų įvairove. Šiemet Savivaldybė sodins ne kelių rūšių kaip iki šiol, o net 16 rūšių medžius ir net 35 rūšių krūmus. Sedulos ar šeivamedžiai išsiskirs forma, kiti, kaip antai žiemą žiedus kraunantys hamameliai ar kelis kartus žydinčios veigelės, – spalvomis. Kalniniai serbentai, putinai, svarainiai augins ryškiaspalvius vaisius.

Pirmieji darbai Savanorių prospekte jau pradėti – nuo Šviesos gatvės iki Kedrų gatvės sankryžos, abipus gatvės šaligatvių zonoje, jau atlaisvinami brandžių medžių polajai, atidengiami plotai būsimiems želdiniams – medeliams ir krūmams – sodinti. Nurinkus šaligatvio plyteles, bus nukastas techninio grunto sluoksnis, atvežtas suplanuotiems želdiniams tinkamas gruntas. Kartu bus suremontuotos kai kurios šaligatvio atkarpos. Gatvėje dirbs sunkioji technika, galimi laikini nepatogumai.

Vėliau šį pavasarį Žalioji banga vilnys daugeliu Naujamiesčio gatvių, apjuos Senamiestį, pasklis po aikštes bei skverus ir tęsis iki pat miesto pakraščių. Naujos medžių ir krūmų juostos tęsis nuo Vingio parko iki Kalnų parko, jos keliaus ir į Antakalnį, Lazdynus, Karoliniškes, kitus rajonus.

Naujų želdinių atsiras Žemaitės, Gerosios Vilties, Kauno, Pelesos g. Laisvės prospekte. Jau pradėti pasiruošimo sodinimui darbai Pylimo, K. Kalinausko gatvėse. Per pavasarinį želdinimą mieste Savivaldybės lėšomis bus pasodinta apie 1 140 medžių, mažiausiai antra tiek jų pasodins bendruomenės ir socialiai atsakingos įmonės.

Palyginkime: Vilniuje 2020 m. pasodintas 2 181 medis ir 8 417 krūmų. Paskelbus Žaliąją bangą, 2021 metais, pasodinta 13 859 medžiai, 18 180 krūmų ir keli tūkstančiai vijoklių. Iki 2023 m. užsibrėžtas tikslas – pasodinti 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų, 300 tūkst. vijoklių.

Prie Žaliosios bangos Savivaldybė kviečia prisidėti visus miestiečius, bendruomenes ir įmones.