Atgal

Šeškinėje pradėti akumuliacinio tvenkinio pylimo formavimo darbai

2022 05 16

Didžiulis, kompleksinis ir inovatyvus paviršinių nuotekų tvarkymo projektas Šeškinėje - nežiūrint statybose neišvengiamai pasitaikančių trikdžių, įveikiant medžiagų tiekimo ir išaugusių logistikos kaštų klausimus - sėkmingai juda į priekį.

Rekonstruojant lietaus nuotekų tinklus Šeškinėje tarp Miglos ir Siesikų g. jau sumontuoti valymo įrenginiai ir pradėti akumuliacinio tvenkinio pylimo formavimo darbai. Išvalytas lietaus vanduo bus kaupiamas, o liūčių metu susidaręs perteklius reguliuojamu debitu palaipsniui išleidžiamas į Narbuto g. kolektorių.

Naujoji paviršinių nuotekų valykla bus pajėgi išvalyti lietaus nuotekas nuo 648 ha kietųjų dangų ploto iš Šeškinės, Fabijoniškių, Pašilaičių. Valymo įrenginių našumas sieks net 3000 l/s, ateityje paviršinių nuotekų srautas čia atitekės ir nuo projektuojamos Šiaurinės gatvės.
Visi valymo renginiai bus paslėpti po žeme, o visas sklypas bus pritaikytas rekreacijai.

Projektą planuojama įgyvendinti iki šių metų pabaigos.

Ššekinė-Geležinio Vilko paviršinių nuotekų kolektoriaus rekonstravimo, valymo įrenginių ir monitoringo sistemos įrengimo statybos darbai yra regioninės svarbos projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ , finansuojamo ES sanglaudos fondų, Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovės „Grinda“ lėšomis, dalis. Jo įgyvendinimą administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).