Atgal

Sostinėje skelbiama maudymosi sezono pabaiga

2022 09 15

Dvylikoje sostinės viešųjų paplūdimių, kuriuos tvarko ir prižiūri UAB „Grinda“, oficialiai baigėsi maudynių sezonas. Dėl „Grindos“ gelbėtojų profesionalumo Vilniaus paplūdimiuose nenuskendo nė vienas žmogus. Tokia teigiama statistika nekinta jau pastaruosius 7 metus.
 
Poilsiautojų saugumą paplūdimiuose užtikrino 40 „Grindos“ gelbėtojų. Skaičiuojama, kad nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d. Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose išgelbėta 11 skęstančiųjų, iš jų 2 vaikai, pirmoji medicininė pagalba suteikta 104 kartus, iš jų vaikams – 41 kartą, neatsargiems poilsiautojams 15 kartų teko kviesti greitosios medicininės pagalbos profesionalus.
 
„Vasara tikrai buvo ypatinga – vien kiek karščio rekordų pasiekta! Per visą maudynių sezoną tik porą vėsesnių savaičių poilsiautojų srautas Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose sumažėdavo. Beveik visą vasarą, ypač nuo rugpjūčio vidurio, paplūdimiai buvo sausakimši. Nors ne kartą teko tiesiog išplėšti žmogų iš mirties nagų ir netrūko nei įtampos, nei streso, nei jaudulio, rezultatai džiugina. Dar vienas sezonas užbaigtas be nelaimingų atsitikimų. Mums, gelbėtojams, tai ir yra svarbiausia“, – sako gelbėtojas-naras Rolandas Kilius.
 
„Grinda“ ne tik rūpinasi poilsiautojų saugumu vandenyje ar prie kranto, bet ir nuolat gerina Vilniaus viešųjų paplūdimių infrastruktūrą.
 
2022-aisiais, plečiant sostinės gyventojams ir svečiams pritaikytą poilsio bei sveikatinimo infrastruktūrą mėlynosiose (pakrančių) zonose, Vilniuje buvo įrengti du nauji paplūdimiai: Grigiškėse – Vokės upės vingyje, o lankytojams su augintiniais pritaikyta Vingio parko maudykla Neryje. Abiejų naujų maudyklų teritorijose paplatintos smėlio juostos, suformuotos naujos iškylų erdvės, įrengtos persirengimo kabinos, sumontuotos stacionarios lauko kepsninės, stalai su suoleliais ir šiukšliadėžės. Besimaudančiųjų saugumu čia visą sezoną taip pat rūpinosi profesionalūs gelbėtojai.
 
Sostinės Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiams antrus metus iš eilės buvo suteiktas prestižinis Mėlynosios vėliavos įvertinimas. Šie „Grindos“ prižiūrimi paplūdimiai yra vieninteliai gėlavandeniai paplūdimiai Lietuvoje, pažymėti Mėlynąja vėliava.
 
Mėlynoji vėliava – visame pasaulyje žinomas ir pripažįstamas ekologinis ženklas. 2022 m. Mėlynoji vėliava plevėsuoja 48 šalyse.
 
Tarptautiniai Mėlynosios vėliavos sertifikatai bei teisė iškelti Mėlynąsias vėliavas dviem Vilniaus viešiesiems paplūdimiams buvo suteikti įgyvendinus 33 griežtus reikalavimus švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosaugos valdymo, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose.
 
„Šią vasarą Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose, kuriuose plevėsavo Mėlynoji vėliava, kokybės auditą atliko tarptautiniai Mėlynosios vėliavos organizacijos vertintojai. Mūsų prižiūrimų paplūdimių ir maudyklų švaros kriterijai įvertinti aukščiausiais balais. Jaučiame, kad mūsų darbą labai palankiai vertina ir patys vilniečiai. Jau kuriame planus ateinančiam sezonui, o idėjų, patikėkite, yra daug, reikia tik jas realizuoti“, – sako UAB „Grinda“ direktorius Andrius Griškevičius.
 
Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybės įmonės planuose – paplūdimių teritorijų tvarkymas po pasibaigusio vasaros sezono ir pasirengimas 2023 m. paplūdimių infrastruktūros plėtros ir atnaujinimo darbams.
 
 

2019 m.

2020 m.

2021 m.

2022 m.

Išgelbėta skęstančiųjų

32

4

6

11

Suteikta pirmoji medicininė pagalba

166

57

38

104

Iškviesta greitoji medicininė pagalba

3

2

6

15