Atgal

Sostinės Naujamiestyje baigiami T. Ševčenkos gatvės atnaujinimo darbai

2022 11 19

Taraso Ševčenkos gatvės atnaujinimas sparčiai artėja prie pabaigos. „Grinda“ užbaigė trečiąjį gatvės pertvarkymo etapą nuo Vytenio iki Birželio 23-iosios gatvės. 200 metrų ruože sutvarkyti pėsčiųjų takai ir įvažiavimai į kiemus, įrengtos 39 papildomos automobilių stovėjimo vietos, rekonstruota T. Ševčenkos ir Vytenio gatvių sankryža, kurioje eismas jau kurį laiką vyksta žiedu.
 
„Atnaujinus T. Ševčenkos gatvę, eismas joje tampa sklandesnis – tiek dėl pačios gatvės dizaino, tiek dėl efektyvesnio eismo žiedine sankryža. Automobiliai čia juda ramaus eismo gatvei tinkamu greičiu, dėl to didėja ne tik eismo dalyvių saugumas, mažėja triukšmo ir taršos, bet ir gerėja gatvės laidumas – eismas joje vyksta tolygiai ir nenutrūkstamai, beveik nebeliko laukimo sankryžose. Gatvė taip pat tapo malonesne pėstiesiems ne tik dėl gausesnių želdinių, švaresnės, tylesnės ir malonesnės aplinkos bet ir dėl patogesnių takų, iki 10 kartų sumažėjusio pėsčiųjų ir dviračių laukimo laiko sankryžose“, – sako savivaldybės vyriausiasis inžinierius Antonas Nikitinas.
 
Baigiant atnaujinimo darbus, dar šiemet bus tvarkoma T. Ševčenkos ir Birželio 23-iosios gatvių sankryža. Siekiant padidinti eismo dalyvių saugumą, čia bus įrengtos iškiliosios pėsčiųjų perėjos ir atnaujintos sankryžos prieigos. Dėl šių darbų sankryžoje bus laikinai draudžiamas automobilių eismas, nukreipiant transporto priemones gretimomis gatvėmis. Darbus atlikti suplanuota iki metų pabaigos, o jei leis oro sąlygos – „Grinda“ juos žada užbaigti per keletą artimiausių savaičių.
 
Atnaujinant T. Ševčenkos gatvę daug dėmesio skirta gausesniems želdynams. Įrengtose žaliosiose zonose dar bus sodinami juodalksniai, liepos ir gudobelės. Artimiausiomis savaitėmis bus užbaigtas ir smulkiųjų želdinių sodinimas. T. Ševčenkos gatvę puoš, o vasarą vėsins, 220 sidabrakrūmių, 283 šermukšnialapės lanksvūnės ir daugiau nei 1,5 tūkst. kelių rūšių lanksvų. Niekam nebereikia įrodinėti – želdiniai ne tik gerina gyvenimo mieste kokybę, bet ir teigiamai veikia žmogaus emocinę bei psichologinę būseną. Karštuoju metų laiku želdiniai atlieka vėsinimo funkciją, mažins triukšmą, anglies dioksido kiekį bei dulkių susidarymą.
 
Visos T. Ševčenkos gatvės pertvarkymas kainavo apie 773 tūks. eurų, darbus atliko savivaldybės įmonė „Grinda“.