Atgal

„Grinda“ pradeda Vilniaus gyvūnų globos namų rekonstrukciją

2023 02 06

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ teikia ne tik miestui būtinas inžinerinės ir judumo infrastruktūros paslaugas, bet ir rūpinasi sostinės beglobiais gyvūnais, organizuoja jų priežiūrą ir globą.  Pradėta Vilniaus gyvūnų globos namų komplekso L. Giros gatvėje rekonstrukcija padidins beglobiams skiriamų vietų skaičių, leis atnaujinti ir išplėsti neatidėliotinų veterinarijos paslaugų spektrą, pagerins prieglaudos gyventojų buities sąlygas. Rekonstrukciją numatyta užbaigti iki metų pabaigos, ji vykdoma pačios „Grindos“ lėšomis.
 
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė dėkoja „Grindos“ komandai už subrandintą idėją gerinti beglobių gyvūnų gyvenimą: „Tai, kaip visuomenė rūpinasi silpnesniaisiais, parodo jos brandą. Gyvūnais, kurie gatvėje atsiduria dėl netinkamo žmonių elgesio, turi būti tinkamai pasirūpinta – didžiuojamės, kad būtent „Grinda“ prisiima lyderystę šviesdama gyventojus, dalindamasi gerosios praktikos pavyzdžiais, investuodama į gyvūnų gerovę. Tokie globos namai vienareikšmiškai yra reikalingi Vilniaus miestui, ir jie bus geras pavyzdys kitiems miestams,  kitoms gyvūnų globos įstaigoms,“ – teigia L. Koriznienė.
 
UAB „Grinda" direktorius Andrius Griškevičius pasakoja, kad ruoštis Vilniaus gyvūnų globos namų rekonstrukcijai pradėta jau prieš kelerius metus: kaupta patirtis užsienio ir Lietuvos prieglaudose, pagal geriausius pavyzdžius susidėliotas toks globos namų vaizdinys, kur būtų gera ir prieglaudos globotiniams, ir čia besilankantiems gyvūnų mylėtojams.
 
„Per pasirengimo laikotarpį sukurta rekonstrukcijos koncepcija, parengtas techninis darbo projektas,  pasirašyta sutartis su rangos darbų konkursą laimėjusia įmone INTI – sausio pabaigoje jau pradėtas remontas. Neabejojame, kad gruodžio mėn., baigus darbus, Vilniaus gyvūnų globos namai bus patys moderniausi ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Centrinėje Europoje,“ – teigia A. Griškevičius.
 
Rekonstrukcijos metu Vilniaus gyvūnų globos namų gyventojai bus laikinai perkelti į nuomojamas patalpas Trakų Vokėje, Eduardo Andrė gatvėje 35. Ten pat pervežta operacinė ir medicininė įranga, bus vykdomos visos iki šiol vykdytos Vilniaus gyvūnų globos namuose teikiamos paslaugos.
 
Rekonstrukcijos architektūrinės koncepcijos aut. – Inga Martinonytė.