Atgal

Vilniaus grindinių istorijos

2023 04 19

Lyginant su asfalto danga grindinio danga yra beveik amžina (akmuo nesusidėvi), tačiau nuo sunkiasvorio transporto susidėvi grindinio pagrindas. Būtent dėl to remontuojant Pylimo gatvės grindinį daugiausia dėmesio skiriama pagrindų sutvirtinimui.


Remonto metu reikia išardyti grindinio dalį, o tuomert gatvės pagrindą papildome smėlio ir cemento mišiniu, jį sukeliame ir gerai sutankiname, kad būtų ilgaamžiškesnis veikiant sunkiajam transportui. Jau po to prasideda kita, labiau meniška darbo dalis – grindinio dėlionėje kiekvienam akmeniui reikia rasti jam labiausiai tinkamą vietą.

Norint išlaikyti grindinio autentiškumą, yra būtinas preciziškas ir kruopštus darbas. Kiekvienas akmens luitas yra unikalus – skiriasi jo aukštis, ilgis, plotis ir spalva. Todėl reikia rasti tinkamą luitą, kuris idealiai užpildytų akmenų dėlionę, ir jį įstatyti. Būdas mechanizuotai atlikti tokiu darbus dar nesugalvotas (čia Jums ne betono trinkeles kloti!), todėl mūsų meistrai kiekvieną akmenį apžiūri, išglosto, įvertina jo savybes ir randa jam tinkamiausią vietą. Kiekvienas akmuo yra rankomis perkeliamas, vidutiniškai sveria apie 8 kg, todėl per darbo dieną per mūsų meistrų rankas pereina bent po kelias tonas svorio.

Šis procesas yra reikalingas, kad gatvė būtų saugi ir patogi Vilniaus gyventojų eismui.