Atgal

Vilniuje įsibėgėja asfaltavimo darbai: šiemet remontuojama rekordiškai daug – 100 km gatvių

2023 05 17

Prasidėjus šiltajam metų sezonui, gyventojai jau spėjo pastebėti smarkiai suintensyvėjusius gatvių infrastruktūros atnaujinimo darbus. Šiemet suplanuotų darbų apimtys rekordinės – nauja asfalto danga bus paklota daugiau nei 100 kilometrų gatvių. Palyginimui, pernai naujai išasfaltuota apie 30 kilometrų gatvių, taigi šiais metais darbų apimtys – maždaug tris kartus didesnės.


„Turime didelę ambiciją – pasiekti, kad visos Vilniaus miesto gatvės atitiktų optimalų kokybinį lygį, todėl atsisakysime praktikos taisyti duobes tikrai prasto stovio ruožuose, tvarkysime ištisas atkarpas, asfaltuojant dangą, ir užtikrinsime, kad darbai vyktų be pertrūkių. Kadangi apimtys bus didelės, dirbsime ir ryte, ir vakare, o tais atvejais, kai technologinis procesas jau įsibėgėjęs ir jo stabdymas pareikalautų neproporcingai daug laiko sąnaudų kitų asfaltuojamų gatvių sąskaita – ir piko metu. Todėl iš anksto prašau vilniečių ir miesto svečių kantrybės – nedideli nepatogumai šiandien yra būtini dėl geresnių sąlygų rytoj“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.


Kaip ir anksčiau, darbai pagrindinėse sostinės arterijose daugiausia bus atliekami ne piko metu ir naktimis. Tais atvejais, kai bus būtina darbus vykdyti piko metu, siekiant išvengti papildomų spūsčių formavimosi, remontas bus vykdomas prieš pagrindinio srauto kryptį arba remontuojant ne visas eismo juostas vienu metu.
Daugiausia dėmesio – blogiausios būklės gatvėms.


Didžiąją gatvių remonto darbų dalį vykdo UAB „Grinda“, UAB „Kerista“, UAB „YIT Lietuva“ ir UAB „Eurovia Lietuva“. Taip pat bus vykdomi nauji viešieji pirkimai remontams vakarinėje ir šiaurinėje miesto dalyse.
Bendras asfaltuojamų A, B ir C kategorijų gatvių ilgis 35,8 km – šiose gatvėse eismas intensyviausias, automobilių greitis didžiausias, taip pat daugumoje jų kursuoja viešasis transportas. Dar daugiau dėmesio bus skiriama blogiausios būklės D kategorijos (lėtesnio eismo, gyvenamosios aplinkos) gatvėms – jų šiemet bus atnaujinta 67,1 km. Taip pat planuojama asfaltuoti maždaug 7 km žvyrkelių.


„Šiuo metu savivaldybės prioritetas – pačios prasčiausios būklės gatvės. Prioritetinis jų remonto sąrašas sudarytas remiantis gatvių skenavimo rezultatų analize. Remontai apims ir dalį esamų žvyrkelių, šiemet prioritetą teiksime tiems žvyrkeliams, kuriuos galime sutvarkyti greičiausiai – t.y. kur nereikia atlikti kitų papildomų darbų, pavyzdžiui, lietaus nuotekų tinklų. Ten, kur tokie darbai reikalingi, darbus suplanuosime kitiems metams.“, – teigia Infrastruktūros skyriaus vedėjas Ilja Karužis.


Aukštos kategorijos gatvės, kuriose šiemet bus remontuojamos didžiausios atkarpos:
• Liepkalnio g. – 2414 m;
• Pramonės g. – 2118 m;
• Savanorių pr. – 1814 m;
• Laisvės pr. – 1746 m;
• Ateities g. – 1589 m;
• Panerių g. – 1403 m;
• A. Goštauto g. – 1399 m;
• Juodasis kelias – 1395 m;
• Geležinio Vilko g. – 1159 m;
• Ozo g. – 1038 m;
• Kalvarijų g. – 1013 m;
• Pylimo g. – 948 m.
Visas šiemet remontuojamas gatves, laiptus ir pėsčiųjų bei dviračių takus galima rasti bit.ly/SpecialusZemelapis ir bit.ly/AsfaltuojamosGatves