Atgal

Pradedame Geležinio Vilko gatvės remontą

2023 07 19

Tiksliau, ne visos gatvės – nes „Geležiakas“, kaip jį familiariai vadina vietiniai, yra viena ilgiausių greitojo eismo gatvių Vilniuje, nuo Tūkstantmečio žiedo iki Molėtų plento besidriekianti net 11 km. Atskiros šios gatvės atkarpos jau buvo suremontuotos anksčiau, prieš kelerius metus, tačiau 2022 m. gatvių skenavimo duomenys nedviprasmiškai parodė, kad atėjo metas remontuoti ir 550 m atkarpą nuo Žalgirio g. iki Ozo g. Tad imamės rimtų darbų.

Ši gatvės atkarpa išsiskiria ir eismo intensyvumu – ja iš centrinės miesto dalies link Baltupių, Jeruzalės, Santariškių kiekvieną dieną pravažiuoja apie 25 tūkst. automobilių. Planuodami darbus, turime atsižvelgti į šį didžiulį automobilių srautą, todėl remontą vykdysime TRIMIS etapais:

1. Kelio bortų keitimas. Metai nebuvo gailestingi ne tik asfaltui, bet ir kelio bortams – tad betoninius bortus visoje atkarpoje pakeisime į ilgaamžius granitinius. Šie darbai bus vykdomi dienomis, daugiausia pirmojoje dienos dalyje, iki prasidedant vakariniams eismo srautams.

Visų eismo dalyvių prašome atidžiai stebėti kelio ženklus ir eismo situaciją: sunkiajai technikai dirbant pirmojoje eismo juostoje ir žinant, kaip plaukus čia kartais pasileidžia kai kurie greičio mėgėjai, gali susidaryti sudėtingos ar net avarinės situacijos. Saugokite mūsų žmones, saugokitės patys.

2. Gatvės dangos frezavimas. Keisime asfaltą visu gatvės pločiu, todėl turėsime „nugremžti“ visą važiuojamąją gatvės dalį. Tai būtina, siekiant atstatyti gatvės geometriją, užtikrinti nuolydžius geresniam lietaus vandens nutekėjimui ir pataisyti gilumines pažaidas.

Darbai bus vykdomi dienomis, iki prasidedant vakariniams eismo srautams.

3. Kelio dangos asfaltavimas. Šiuos darbus galima išskirti į 2 atskirus etapus – pirmiausia bus klojamas apatinis asfalto sluoksnis, o po to – naujas ištisinis viršutinės asfalto dangos sluoksnis. Siekiant kuo mažiau trikdyti eismą, šie darbai bus atliekami tamsiuoju paros metu.

Žinome, kaip vairuotojai nemėgsta remontuojamų gatvių, tad iš anksto įspėjame – frezuosime ir asfaltuosime ilgomis atkarpomis, tad neišvengiamai bus dienų, kai tarp eismo juostų susidarys didelis aukščių skirtumas. Kol bus vykdomi šie darbai, šokinėti iš vienos eismo juostos į kitą (kaip daugeliui įprasta dabar) bus sudėtinga.

Keli patarimai:

  • Keliones planuokite su laiko atsarga.
  • Rinkitės alternatyvius maršrutus Ukmergės ar Kalvarijų gatvėmis.
  • Stebėkite kelio ženklus ir laikykitės KET reikalavimų
  • Kritiškai vertinkite realią eismo situaciją ir rinkitės tinkamą (saugų) greitį.

Geležinio Vilko gatvės remontą planuojame užbaigti iki rugpjūčio 31 dienos.