Atgal

„Grinda“ baigia maudynių sezoną Vilniuje, planuoja tolesnę sostinės poilsio infrastruktūros plėtrą

2023 09 15

Rugsėjo 15 d. trylikoje Vilniaus paplūdimių oficialiai baigiasi maudynių sezonas. Šįmet „Grindos“ gelbėtojai padėjo pasiekti saugų krantą 28 neatsargiems poilsiautojams, tačiau dar didesnį rūpestį kelia netektys ne sezono metu.  

 

Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Grinda“ prižiūrimi sostinės viešieji paplūdimiai tampa vis labiau mėgstama poilsio vieta: vilniečiai renkasi ne tik saulės ar vandens vonias, bet ir aktyvų poilsį tinklinio ar krepšinio aikštelėse, tam įrengtose paplūdimių vietose rengia iškylas. Po atviru dangumi, ant vandens vyksta koncertai, sporto ir sveikatinimo renginiai, Vilniaus paplūdimiai naudojami kaip puiki lokacija reklamos ar muzikinių vaizdo klipų filmavimui, taip reprezentuodami miestą ir šalį. 

 

„Pastaraisiais metais atlikti paplūdimių infrastruktūros gerinimo darbai paskatino vilniečius iš naujo atrasti viešuosius paplūdimius. Juk paplūdimiai – tai ne tik smėlis, vanduo ir gelbėtojai: maloniam ir komfortiškam poilsiui reikia sutvarkytos ir prižiūrimos aplinkos, iškylų stalų, sporto aikštelių. Vilniečiai iki pat vėlyvo rudens čia žaidžia krepšinį ar tinklinį, naudojasi treniruokliais, iškylauja grilio zonose, meškerioja ar net maudosi, tad mūsų pareiga yra pasirūpinti, kad paplūdimių teritorija lankytojų lauktų tvarkinga, pasiruošusi priimti svečius bei užtikrinti poilsiautojų higienos ir saugumo sąlygas ištisus metus“, – sako A. Griškevičius, UAB „Grinda“ vadovas. 

 

A. Griškevičius pastebi, kad kasmet augantis Vilniaus viešųjų paplūdimių populiarumas atskleidžia didžiulį erdvių, pritaikytų kokybiškam poilsiui ir sveikatinimui, poreikį. Šiemet bendrovė skirtingose miesto vietose įrengė daugiau nei 20 papildomų iškylų erdvių.  

 

Esamų saugos priemonių nepakanka 

Šiųmetis maudymosi sezonas baigiasi, tačiau vienas didžiausių „Grindos“ gelbėtojų rūpesčių – kaip sumažinti netekčių skaičių ne sezono metu ir tose sostinės vietose, kurios nepritaikytos maudynėms. 

 

„Ugniagesių-gelbėtojų statistika negailestinga – žmonės bemaž vienodai skęsta tiek žiemą, tiek vasarą, dažniausiai – saugiai maudytis nepritaikytuose vandens telkiniuose. Todėl jau dabar galvoje sukasi dešimtys idėjų, ieškome techninių priemonių, kurios leis užtikrinti vilniečių saugumą prie vandens ištisus metus“, – sako A. Griškevičius. 

 

Daugiausia dėmesio „Grinda“ planuoja skirti skendimų prevencijai ir palei Neries upę išdėstytai gelbėjimo įrangai, kuri pagal poreikį gali būti naudojama ištisus metus. 

 

Maudymosi sezonas visoje Lietuvoje prasideda birželio 1 d. ir tęsiasi iki rugsėjo 15 d. 

 

 

 

2020 m. 
2021 m. 
2022 m. 
2023 m. 
Paplūdimių skaičius 
10 
10 
12 
13 
Išgelbėta skęstančiųjų 
11 
28 
Suteikta pirmoji medicininė pagalba 
57 
38 
104 
135 
Iškviesta greitoji medicininė pagalba 
15