Atgal

Juodasis ledas - viena dažniausių eismo nelaimių priežasčių

2023 11 16

Plonas ir skaidrus ledo sluoksnis, susidarantis ant kelio dangos oro temperatūrai svyruojant apie 0°C, dažnai vadinamas „juoduoju ledu” - dėl tamsios kelio dangos spalvos jis yra beveik nematomas ir todėl itin pavojingas.

Rudens pabaiga ir žiemos pradžia, kai oro temperatūra būna labai nepastovi, yra pavojingiausias metas, ypač anksti rytais arba vėlai vakarais. Juodasis ledas dažniausiai susidaro ant tiltų ir viadukų – nuo upės kylanti drėgmė ir paviršių temperatūrų skirtumas sudaro geras sąlygas jam susidaryti ir išsilaikyti.

Šaltuoju metų laiku juodasis ledas yra dažniausia eismo nelaimių priežastis: vairuotojai, matydami apysausį kelio ruožą be sniego, neretai padidina greitį, o tai gali baigtis nelaime. Jei vairuodami pajaučiate, kad automobilis tarsi nešamas į šoną, tikėtina, kad „pagavote” juodojo ledo ruožą. Svarbiausia yra iš lėto mažinti greitį ir švelninti vairavimo manevrus.

Kad juodasis ledas vairuotojams nekeltų rūpesčių, orams keičiantis „Grinda“ Vilniuje barsto tiltus ir viadukus, miške ar šalia vandens telkinių besidriekiančias gatves.

Rudeniui baigiantis vairuotojai turi būti ypač atidūs: atšalus ar ant drėgnos dangos stabdymo kelias gali pailgėti bent du kartus.

Būkite atidūs, rinkitės saugų greitį.