Atgal

Atnaujiname Žemaitės skverą

2024 07 04

„Grinda“ pradėjo Gedimino prospekte esančio Žemaitės skvero remontą. Jo tikslas – minimaliomis priemonėmis atnaujinti skverą ir įnešti į jį gyvybės. Vykdant darbus atsižvelgta į architektūrinės laboratorijos „Meninės Žemaitės skvero transformacijos“ pasiūlymus.

Skvero senosios dangos plokščių matmenys ir išklojimo raštas suteikia šiai erdvei savitumo ir unikalumo jausmą. Planuojant susidėvėjusių betono dangų keitimą ilgaamžėmis granitinėmis, plokštės bus klojamos tokiu pačiu principu.

Skvero prieigose betonines šaligatvio plyteles taip pat pakeis granito plytelių ir trinkelių danga. Granito dangos raštu žymimos skirtingos zonos: danga nuo Gedimino prospekto (tranzitinės erdvės) judant link ramios pasisėdėjimo zonos susmulkės – smulkesnės trinkelės praleidžia daugiau lietaus vandens bei oro, reikalingo medžių šaknynui.

Siekiant pagerinti medžių augimo sąlygas, numatyta sumažinti kietųjų dangų plotą medžių šaknyno zonose. Kietųjų dangų plotas mažinamas 110 m2 – atlaisvintose zonose suplanuoti želdiniai.

Dar 2010-2018 metais darytose fotografijose matyti, kad Žemaitės skvero kraštuose buvo želdinių fonas – medžiai, krūmai, vijokliai ant tvoros. Bėgant metams, skvero želdiniai nuskurdo ir buvo pašalinti. Atnaujinant želdinius, siekiama maksimaliai atkurti skverą supusio „žalio fono“ įspūdį: skvero šonuose planuojamas daugiamečių žolinių augalų plotas su medžiakrūmiais.

Skvere anksčiau buvo įrengta 11 suolų ir šiukšliadėžės – jie nebuvo skvero architektūros dalis, o pastatyti kaip laikini elementai. Po remonto juos numatyta pakeisti į naujo dizaino miesto suolus ir šiukšliadėžes.