• Titulinis
  • T. Narbuto-Saltoniškių g. lietaus nuotekų tinklų rekonstrukcija
Atgal

T. Narbuto-Saltoniškių g. lietaus nuotekų tinklų rekonstrukcija

Dėl aktyvios urbanizacijos sostinėje išaugus kietųjų dangų plotui, išsiplėtus naujiems mikrorajonams, išdygus naujiems pastatams ir prekybos centrams, senųjų, prieš pusšimtį metų suprojektuotų ir pastatytų kolektorių pralaidumo jau nebepakako, todėl liūčių metu ši gatvės dalis būdavo užliejama. Įgyvendinus rekonstrukcijos projektą, patvinimo rizika sumažės.

Projekto įgyvendinimo metu numatoma padidinti kolektorių pralaidumą: parengtas naujų paviršinių nuotekų tinklų statybos bei esamų tinklų rekonstrukcijos projektas, taip pat suprojektuotas taršos monitoringo mazgas.
 
Tai yra pirmasis Lietuvoje municipalinis projektas, rengiamas taikant skaitmeninės statybos (BIM  - Building Information Modelling) metodologiją. Skaitmeninės statybos priemonės padeda išvengti klaidų tiek projektavimo, tiek statybos metu, o tai leidžia sutrumpinti didelių projektų įgyvendinimo terminus ir taupyti išteklius. Be to, vykdomo projekto įgyvendinimo simuliacija leidžia įvertinti ne tik galutinę statinio būseną, bet ir jo įgyvendinimo technologines ir organizacines galimybes.
 
DAUGIAU INFORMACIJOS: